reklama
 
 

Nedělní vichřice má čtvrtou oběť. Zemřel třiaosmdesátiletý houbař, na nějž spadl v lese strom

Aktualizováno 31. 10. 2017 11:11
Už čtvrtou oběť si vyžádal silný vítr, který v neděli zasáhl Česko. Na Benešovsku zahynul houbař, na kterého v lese spadl strom.

Benešovsko - Vichřice, která zasáhla o víkendu Českou republiku, má už čtvrtou oběť. V neděli odpoledne u Veliše na Benešovsku zemřel podle upřesnění záchranných složek třiaosmdesátiletý houbař, na nějž spadl v lese strom, který zřejmě vyvrátil silný vítr. Muž byl na místě mrtvý.

"Lékař záchranné služby byl na místo přivolán kvůli ohledání těla zemřelého," řekla v úterý mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Muž se vydal kolem poledne ven se svým psem i přes varování meteorologů před nebezpečným větrem a hrozícím pádem stromů.

Na místo neštěstí policisté vyjížděli kolem 16:00, při vyšetřování nezjistili cizí zavinění. "Byla nařízena pitva," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Nedělní vichřice má kromě mrtvého seniora z Benešovska další tři oběti, z toho ještě jednu ve středních Čechách.

Muž z Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku zemřel v nemocnici na následky zranění poté, co na něj v neděli odpoledne spadl strom zřejmě vyvrácený silným větrem.

V neděli u obce Stařeč na Třebíčsku zemřela mladá žena, na niž také spadl strom, a v Jičíně třiaosmdesátiletý muž rovněž kvůli pádu stromu.

Video: |  01:08

autor: Domácí | 31. 10. 2017 10:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama