Nedělní vichřice má čtvrtou oběť. Zemřel třiaosmdesátiletý houbař, na nějž spadl v lese strom

Domácí Domácí
Aktualizováno 31. 10. 2017 11:11
Už čtvrtou oběť si vyžádal silný vítr, který v neděli zasáhl Česko. Na Benešovsku zahynul houbař, na kterého v lese spadl strom.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: HZS Libereckého kraje

Benešovsko - Vichřice, která zasáhla o víkendu Českou republiku, má už čtvrtou oběť. V neděli odpoledne u Veliše na Benešovsku zemřel podle upřesnění záchranných složek třiaosmdesátiletý houbař, na nějž spadl v lese strom, který zřejmě vyvrátil silný vítr. Muž byl na místě mrtvý.

"Lékař záchranné služby byl na místo přivolán kvůli ohledání těla zemřelého," řekla v úterý mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Muž se vydal kolem poledne ven se svým psem i přes varování meteorologů před nebezpečným větrem a hrozícím pádem stromů.

Na místo neštěstí policisté vyjížděli kolem 16:00, při vyšetřování nezjistili cizí zavinění. "Byla nařízena pitva," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Nedělní vichřice má kromě mrtvého seniora z Benešovska další tři oběti, z toho ještě jednu ve středních Čechách.

Muž z Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku zemřel v nemocnici na následky zranění poté, co na něj v neděli odpoledne spadl strom zřejmě vyvrácený silným větrem.

V neděli u obce Stařeč na Třebíčsku zemřela mladá žena, na niž také spadl strom, a v Jičíně třiaosmdesátiletý muž rovněž kvůli pádu stromu.

Video:
 

Právě se děje

před 25 minutami

Bělobrádek se nebude ucházet o uvolněný předsednický post lidovců, Výborný odstoupil z osobních důvodů

Bývalý dlouholetý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek vyloučil kandidaturu na pozici šéfa strany. Na twitteru uvedl, že se o pozici ucházet nebude, neboť kandidaturu ohlásili místopředseda strany a šéf lidoveckého poslaneckého klubu Jan Bartošek a europoslanec Tomáš Zdechovský. Místo z rodinných důvodů opouští Marek Výborný.

"Vzhledem k tomu, že kandidaturu na předsedu KDU-ČSL ohlásili Jan Bartošek a Tomáš Zdechovský, kandidovat určitě nebudu. Konec hlášení," uvedl Bělobrádek.

Výborný rezignuje na funkci předsedy k termínu mimořádného sjezdu strany, který by se měl uskutečnit 25. ledna. Termín na dnešním jednání musí případně potvrdit celostátní konference, která je nejvyšším stranickým orgánem mezi sjezdy.

před 59 minutami

Z nemocnice v Ostravě byl propuštěn i druhý zraněný po střelbě

Po úterní střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava už ve zdravotnickém zařízení nezůstává žádný pacient. I druhého zraněného muže lékaři v pátek odpoledne propustili do domácí péče. 

Dvaačtyřicetiletý střelec zabil sedm lidí. Poslední oběť, kterou muž střelil do hlavy, podlehla svým zraněním ve čtvrtek. Žena byla od útoku v kritickém stavu. Ve stejný den byl do domácího léčení propuštěn jeden ze zraněných mužů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy