Nedělní vichřice má čtvrtou oběť. Zemřel třiaosmdesátiletý houbař, na nějž spadl v lese strom

Domácí Domácí
Aktualizováno 31. 10. 2017 11:11
Už čtvrtou oběť si vyžádal silný vítr, který v neděli zasáhl Česko. Na Benešovsku zahynul houbař, na kterého v lese spadl strom.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: HZS Libereckého kraje

Benešovsko - Vichřice, která zasáhla o víkendu Českou republiku, má už čtvrtou oběť. V neděli odpoledne u Veliše na Benešovsku zemřel podle upřesnění záchranných složek třiaosmdesátiletý houbař, na nějž spadl v lese strom, který zřejmě vyvrátil silný vítr. Muž byl na místě mrtvý.

"Lékař záchranné služby byl na místo přivolán kvůli ohledání těla zemřelého," řekla v úterý mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Muž se vydal kolem poledne ven se svým psem i přes varování meteorologů před nebezpečným větrem a hrozícím pádem stromů.

Na místo neštěstí policisté vyjížděli kolem 16:00, při vyšetřování nezjistili cizí zavinění. "Byla nařízena pitva," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Nedělní vichřice má kromě mrtvého seniora z Benešovska další tři oběti, z toho ještě jednu ve středních Čechách.

Muž z Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku zemřel v nemocnici na následky zranění poté, co na něj v neděli odpoledne spadl strom zřejmě vyvrácený silným větrem.

V neděli u obce Stařeč na Třebíčsku zemřela mladá žena, na niž také spadl strom, a v Jičíně třiaosmdesátiletý muž rovněž kvůli pádu stromu.

Video:
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy