Politikář: Tím, že umyjete auto, ještě pršet nezačne

Jan Lipold Jan Lipold
15. 11. 2013 16:45
Účet týdne: Rath vede řádný život. Náš hrdlořez. Národní dráždí hada bosou nohou
Foto: Jiří Kropáček

Politikář - Dobrý den, celý tento týden mocně pulsoval mezi přízemními starostmi a vyššími lidskými hodnotami. Mezi bojem o měnu a nedotknutelnými morálními principy, jako jsou důstojnost prezidenta republiky a základní úcta k Jiřině Bohdalové při dopravních nehodách. Nás to tedy dost rušilo, vás ne?

Plán splníme, inflaci vybudujeme, usneslo se předsednictvo České národní banky a vybídlo k intenzivnějšímu konzumu. Občané uvědoměle naběhli do obchodů s elektronikou, ve jménu oživení národního hospodářství se zadluživše až po uši. Co bychom pro dosažení inflačního cíle neudělali. Korunu si rozvracet nedáme!

V cestě za prosperitou tak stojí už jen záškodnické praktiky slev a Murphyho zákon ekonomického šamanismu: „Tím, že umyjete auto, ještě pršet nezačne."

Nepřestává nás fascinovat, že prezident o důstojnosti člověka na vozíku pohovořil vzápětí poté, co do rozhlasového interview vstoupil s pozdravem „Haló, tady Impulsovi!" Toto je hotová válka důstojností. Vaše Důstojnosti! Čágo belo, šílenci!

Precedens, který společnost změní víc než deset občanských zákoníků dohromady, vynesl soud nad vazbou Davida Ratha. Propustil ho pod výslovnou podmínkou, že bude vést „řádný život" - což v případě obžalovaného znamenalo šťastný návrat k jeho dvěma řádným rodinným krbům. (Noc s milenkou, snídaně s manželkou, zdroj: Blesk.cz.)

Při zprávách o fantomovi jihoafrického podsvětí Radovanu Krejčířovi se nás zmocňuje jistý bizarní druh národní hrdosti. Hle, náš hrdlořez ve světě. Svět nás vidí!

Foto: ČTK

Magistrát zveřejnil soupisku patnácti nejpomočenějších veřejných prostranství v Praze 1, na která v rámci koncepce zlidštění města vyšle speciální úklidové čety. Seznam ale bude třeba aktualizovat, protože vznikal v době rozpuštění Poslanecké sněmovny.

Petr Nečas se dostavil na policii zdařile převlečen za stárnoucího hipstera. Jsme žádostivi, jak budou vousy slušet Bohuslavu Sobotkovi (že si je dříve či později bude muset nechat narůst, nepochybujeme).

„Bereme neúspěch jako očistný proces od těch, kteří přáli straně úspěch jen za cenu vlastního zviditelnění a výtahu k moci. Věříme, že slušní a moudří lidé nepodlehnou tomuto vábení vulgarit, osočování a špíny, kterou se snaží jedinci, se kterými se strana rozloučila, zviditelnit." Kdyby vás to zajímalo, Zemanovci si po volbách užívají své Poučení z krizového vývoje.

Jelikož ministr kulturistiky spočívá v demisi, v Národním divadle bystře otevřeli dramaturgický cyklus Dráždíme hada bosou nohou. Prvním kusem je na Nové scéně satira Miloš Ubu, tento hold „géniu všežravosti, do sebe zahleděnému tupci, násilníkovi, zbabělci, lháři a sprosťákovi, groteskní postavě, která vrávorá opilá mocí svojí dobou a šlape po osudech, které jí stojí v cestě." Tedy králi Ubu.

Recenze, ohlasy diváků a telefonáty od Balvína hovoří o tom, že použité metafory se míjejí účinkem, protože realita je rychlejší. Hezký víkend, milí čtenáři.

 

Právě se děje

Další zprávy