Naše vojsko po Hitlerovi nabízí i hrnky s Heydrichem. Lidé to tak chtějí, brání se nakladatelství

Michal Polák Michal Polák
6. 4. 2017 16:25
K Adolfovi Hitlerovi, kterého na hrnku prodává nakladatelství Naše vojsko už od února, v posledních dnech přibyl taky někdejší zastupující říšský protektor v protektorátu Čechy a Morava a jeden z čelních nacistů Reinhard Heydrich. Ředitel nakladatelství Emerich Drtina Aktuálně.cz řekl, že v žádném případě nejde o propagaci nacismu. "Nabídku produktů na našem e-shopu ovlivňuje poptávka zákazníků, jedná se jen o prodej sběratelských předmětů," ubezpečuje Drtina.
Reinhard Heydrich.
Reinhard Heydrich. | Foto: ČTK

Praha - Nakladatelství Naše vojsko rozšířilo na svém e-shopu nabídku dárkových předmětů.

Nově prodává hrnky a trička s někdejším zastupujícím říšským protektorem Reinhardem Heydrichem.

Jednoho z čelních nacistických pohlavárů na jaře 1942 v Praze během připravené odbojové akce zranili českoslověnští parašutisté, vyslaní z Velké Británie, Jan Kubiš a Jozef Gabčík.

Heydrich později zraněním podlehl. Nacisté v rámci odvetných opatření popravili tisíce českých vlastenců. A nechali vypálit obce Lidice a Ležáky.   

Nakladatelství v únoru začalo prodávat taky dárkové předměty s Adolfem Hitlerem, které se velmi rychle vyprodaly.

Od března jsou na e-shopu znovu.

Ředitel nakladatelství Emerich Drtina nechtěl rozšíření sortimentu komentovat.

"Nabídku produktů na našem e-shopu ovlivňuje poptávka zákazníků. V žádném případě tímto nechceme propagovat nacismus, jedná se jen o prodej sběratelských předmětů," vysvětlil Drtina.

Prodej těchto předmětů odsoudil historik Jindřich Marek.

"O legálnosti takového prodeje musí rozhodnout soud. Já osobně opovrhuji všemi, kdo kšeftují se symboly jakéhokoliv zločinného systému. Tohle je symbolika nacismu zcela jednoznačně," řekl Marek.

Nakladatelství Naše vojsko se jinak zaměřuje na publikaci knih s vojenskou, historickou a technickou tematikou.

Loni po vypršení autorských práv vydalo i zásadní knihu nacismu, Hitlerův pamflet "Mein Kampf".

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kanadě objevili stovky neoznačených hrobů na místě bývalé internátní školy

V Kanadě, poblíž bývalé katolické internátní školy pro původní obyvatele, byly pomocí radaru objeveny "stovky hrobů" bez označení. Objev v provincii Saskatchewan ve středu večer místního času oznámila Federace nezávislých původních národů a je to podle ní dosud největší nález podobného pohřebiště. Na čtvrteční ráno federace avizovala tiskovou konferenci, na které oznámí "děsivý a šokující objev stovek neoznačených hrobů na místě bývalé internátní školy v Marievalu", napsala agentura Reuters.

Nález přichází necelý měsíc po objevení ostatků 215 dětí poblíž internátní školy ve městě Kamloops. Škola v Britské Kolumbii fungovala do roku 1978 a byla součástí systému, který odděloval děti kanadských indiánů a dalších menšin od jejich rodičů.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Zakladatele antivirové společnosti Johna McAfeeho nalezli mrtvého ve vězení, zřejmě spáchal sebevraždu

Zakladatel americké antivirové společnosti John McAfee byl dnes nalezen mrtvý ve své cele ve Španělsku. Podle listu El Mundo to oznámilo katalánské ministerstvo spravedlnosti, podle nějž se jednalo nejspíš o sebevraždu. Zpráva přišla jen několik hodin poté, co španělský soud rozhodl o vydání 75letého podnikatele do USA, kde byl stíhán kvůli údajným podvodům, spiknutí a krácení daní a kde mu hrozily desítky let vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy