Naše vojsko po Hitlerovi nabízí i hrnky s Heydrichem. Lidé to tak chtějí, brání se nakladatelství

Michal Polák Michal Polák
6. 4. 2017 16:25
K Adolfovi Hitlerovi, kterého na hrnku prodává nakladatelství Naše vojsko už od února, v posledních dnech přibyl taky někdejší zastupující říšský protektor v protektorátu Čechy a Morava a jeden z čelních nacistů Reinhard Heydrich. Ředitel nakladatelství Emerich Drtina Aktuálně.cz řekl, že v žádném případě nejde o propagaci nacismu. "Nabídku produktů na našem e-shopu ovlivňuje poptávka zákazníků, jedná se jen o prodej sběratelských předmětů," ubezpečuje Drtina.
Reinhard Heydrich.
Reinhard Heydrich. | Foto: ČTK

Praha - Nakladatelství Naše vojsko rozšířilo na svém e-shopu nabídku dárkových předmětů.

Nově prodává hrnky a trička s někdejším zastupujícím říšským protektorem Reinhardem Heydrichem.

Jednoho z čelních nacistických pohlavárů na jaře 1942 v Praze během připravené odbojové akce zranili českoslověnští parašutisté, vyslaní z Velké Británie, Jan Kubiš a Jozef Gabčík.

Heydrich později zraněním podlehl. Nacisté v rámci odvetných opatření popravili tisíce českých vlastenců. A nechali vypálit obce Lidice a Ležáky.   

Nakladatelství v únoru začalo prodávat taky dárkové předměty s Adolfem Hitlerem, které se velmi rychle vyprodaly.

Od března jsou na e-shopu znovu.

Ředitel nakladatelství Emerich Drtina nechtěl rozšíření sortimentu komentovat.

"Nabídku produktů na našem e-shopu ovlivňuje poptávka zákazníků. V žádném případě tímto nechceme propagovat nacismus, jedná se jen o prodej sběratelských předmětů," vysvětlil Drtina.

Prodej těchto předmětů odsoudil historik Jindřich Marek.

"O legálnosti takového prodeje musí rozhodnout soud. Já osobně opovrhuji všemi, kdo kšeftují se symboly jakéhokoliv zločinného systému. Tohle je symbolika nacismu zcela jednoznačně," řekl Marek.

Nakladatelství Naše vojsko se jinak zaměřuje na publikaci knih s vojenskou, historickou a technickou tematikou.

Loni po vypršení autorských práv vydalo i zásadní knihu nacismu, Hitlerův pamflet "Mein Kampf".

 

Právě se děje

před 41 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

před 1 hodinou

Bílý dům mě připravil už o pět miliard dolarů, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump službou vlasti v Bílém domě přišel až o pět miliard dolarů (115 miliard korun). Řekl to novinářům s tím, že kdyby měl možnost se znovu rozhodnout, nezaváhal by ani chvilku a opět si vybral práci pro Spojené státy, napsala agentura Reuters.

Odhad Trumpova jmění se podle Forbesu či Bloombergu pohybuje okolo tří miliard dolarů (68 miliard korun), přesná částka ale známa není.

"Jestli tratím dvě miliardy dolarů, pět miliard dolarů, nebo méně, to je úplně jedno. Je mi to jedno," řekl Trump. "Dělám to pro tuto zemi, dělám to pro lidi," dodal.

Další zprávy