Na sníh v nížinách zapomeňte, příští týden bude až 8 °C

Dagmar Honsová, Meteopress
8. 1. 2012 11:19
Od čtvrtka začne pršet i na horách, podmínky pro lyžaře jsou ale zatím dobré
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Zlínského kraje

Praha - Nový pracovní týden přinese oteplení a v jeho druhé polovině částečné ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Od čtvrtka se budou nejvyšší odpolední teploty zastavovat až na +8 °C a srážky se budou vyskytovat pouze ojediněle.

Pondělní ráno odstartuje mrazivými teplotami mezi 0 až -4 °C, zpočátku dne bude oblačno až polojasno, ojediněle se sněhovými přeháňkami, v nížinách déšť se sněhem.

Český hydrometeorologický ústav varuje před ledovkou, která se může až do pondělního rána tvořit na silnicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje.

Postupně začne počasí v Česku ovlivňovat teplá fronta, od západu tak bude docházet k přibývání oblačnosti s deštěm, od vyšších poloh se sněžením. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

 

V úterý bude oblačno až zataženo, občas déšť, na horách sněžení. Noční teploty budou klesat k 1 až -3 °C, denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Ve středu bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, v horských oblastech sněhové. Noční teploty 0 až -4 °C, denní teploty 1 až 5 °C.

Ve čtvrtek a v pátek bude polojasno až oblačno, ojediněle s dešťovými přeháňkami. Ranní teploty se budou pohybovat kolem bodu mrazu, odpolední teploty budou stoupat ke 4 až 8 °C.

Žádné výrazné změny v charakteru počasí nepřinese ani víkend.

Díky trvalému sněžení v druhé polovině týdne jsou nyní podmínky pro lyžování dobré - na sjezdovkách leží většinou od 30 do 120 cm prachového nebo vlhkého sněhu. Také vítr postupně slábne.

Od čtvrtka očekáváme i v horských oblastech srážky smíšené nebo dešťové.

 

Právě se děje

Další zprávy