reklama
 
 

Na divokém severu se opět otevřely kohoutky s penězi

13. 10. 2013 15:00
Mezi města a regionální podnikatele v přitéká zhruba 1,6 miliardy korun.

Praha - Po více než dvou letech se na severozápadě Čech otevřely kohoutky s penězi z fondů Evropské unie a dotační úřad začal rozesílat první peníze. Mezi města, kraje, ale i regionální podnikatele přitéká či přiteče v nejbližších dnech zhruba 1,6 miliardy korun.

Na seznamu proplacených projektů jsou i ty, které prověřovala Evropská komise a u některých z nich zjistila vážná pochybení. Jde například o stavbu silnice v Karlovarském kraji či stavbu nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani. Česká policie pak vyšetřovala třeba rekonstrukci silnice I/7 z Loun k hranici kraje za 295 milionů korun.

Právě kvůli opakovaným zásahům policie a zatčení jeho ředitelů i dalších osob měl dotační úřad na dva roky čerpání peněz zastaveno. Příjem dotací byl obnoven až nyní, kdy se Ústecký a Karlovarský kraj se státem dohodly na zaplacení pokuty ve výši 2,6 miliardy korun. Oba regiony uhradí 900 milionů korun, zbytek doplatí stát.

Nové dotace pro ROP Severozápad. Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde, na Twitteru mě najdete zde.

Čtěte více v placeném deníku Insider: Peníze dostanou i ti, co byli vyšetřováni

autor: Radek Nohl | 13. 10. 2013 15:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama