Mraky o víkendu mnoho sněhu nepřinesou

Anna Holečková, Meteopress
13. 12. 2007 15:50
Vítr zeslábne, blíží se spíš suché mrazy
Foto: Martina Běhounková

Praha - Pranostiky o svaté Lucii, která už najde zimu, se moc nenaplňují. Chladno sice je, ale po pravé zimě se sněhovou pokrývkou i v nížinách stále ani památky.

Dnešní nejvyšší teploty vyšplhaly výrazně nad nulu a v dopoledních hodinách se zastavily na 4 °C. V průběhu odpoledne a večera se bude jen ochlazovat.

Zítra bude do střední Evropy i nadále proudit studený vzduch od severovýchodu, tedy i v České republice bude oblačno se sněhovými přeháňkami a s teplotami kolem 0 °C. Na horách budou sněhové srážky četnější a teplota se tam bude pohybovat kolem -6 °C.

I teploty v nížinách budou vesměs mrazivé, dočkáme se hodnot -3 až +1 °C. Vítr bude foukat čerstvý severní až severovýchodní 4 až 9 m/s, na východě s nárazy 15 až 20 m/s. Na horách se budou i nadále místy tvořit sněhové jazyky.

O víkendu bude oblačno až zataženo, občas se slabým sněžením. Noční teploty -2 až -6 °C, denní teploty -4 až 0 °C. Vítr bude foukat severní až severovýchodní 4 až 8 m/s, s nárazy 15 m/s.

Od pondělí do soboty zatím meteorologické modely naznačují, že bude stále oblačno až zataženo, místy se slabým sněžením. Na horách a ojediněle i jinde může být polojasno.

Místy se mohou tvořit mrznoucí mlhy. Noční teploty -4 až -8 °C, místy -10 °C. Nejvyšší odpolední se budou pohybovat v intervalu -4 až 1 °C.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Senát chce zvýšit kompenzační bonus na 667 korun denně

Příspěvek podnikatelům, kteří byli omezeni opatřeními kvůli epidemii koronaviru, by se měl podle Senátu zvýšit z 500 na 667 korun denně. Důvodem je snaha nahradit živnostníkům odvody na sociální a zdravotní pojištění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zvýšením nesouhlasila. Podle ní by Sněmovna, která návrh dostane k projednání, měla dnešní senátní úpravu odmítnout.

Senát přes nesouhlas ministryně rozhodl také o tom, že nárok na takzvaný kompenzační bonus by měli mít i podnikatelé bez provozoven, jejichž činnost byla opatřeními omezena z alespoň 80 procent. Patří mezi ně podle lidovců někteří kadeřníci, kosmetičky, maséři nebo fotografové.

Horní komora rovněž schválila návrh, podle něhož by vláda měla doplatit obcím a krajům výpadek příjmů, o který byly připraveny v důsledku výplaty kompenzačních bonusů. Schillerová to odmítla, návrh je podle ní "nesplnitelný", neboť ve státním rozpočtu na to nejsou peníze.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezident Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin

Prezident Miloš Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin. Myslí, že jeho hlavním faktorem je závist vůči úspěšnějšímu národu nebo rase. Po zdrojích a faktorech holokaustu je podle něj nutné pátrat. Prezident to řekl v projevu na dnešním on-line česko-izraelském setkání, které se konalo u příležitosti dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti a které na Facebooku přenášelo ministerstvo zahraničí. Hlava státu zároveň uvedla, že Evropská unie je striktně pro Palestinu, která je proteroristická. Írán podle Zemana hovoří o vyhlazení Izraele z mapy, což považuje za jinou podobu holokaustu. Český překlad prezidentova projevu v angličtině na webu zveřejnil Hrad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy