Mladí členové ČSSD narazili s klipem o sexu v práci

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
13. 5. 2014 19:33
Ministryně Marksová Tominová označila spot s vilnou blondýnkou za genderově nekorektní.
Mladí sociální demokraté narazili s klipem o vilné pracovnici.
Mladí sociální demokraté narazili s klipem o vilné pracovnici. | Foto: Repro YouTube

Praha - Kontroverzní předvolební video Mladých sociálních demokratů o tom, že sex v práci je fajn, se u ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové Tominové nesetkalo zrovna s nadšením. Píše o tom deník Insider.

Ministryni nepobouřilo ani tak lechtivé téma, jako genderově nekorektní způsob, jakým ho členové MSD zachytili. V klipu, který má upozornit na rostoucí čísla nezaměstnaných, totiž jako sexuchtivá zaměstnankyně vystupuje pouze hezká mladá světlovlasá žena.

Ta s vysvětlením, že "každý má chuť o pauze dělat něco jiného", odejde uprostřed práce do vedlejší místnosti, kde na ni čeká pro diváky anonymní sexuální partner.

Spot mladých sociálních demokratů "Sex v práci".
Spot mladých sociálních demokratů "Sex v práci". | Video:

"Líbí se mi, že chtějí upozornit na problém nezaměstnanosti, ani by mi nevadilo, že použili sex na pracovišti. Ale nešťastný mi přijde ten stereotyp mladé blonďaté ženy. Proč tam není celý pár?" ptá se ministryně známá svým důrazem na rovná práva.

A slibuje, že si o tom se šéfem Mladých sociálních demokratů Lukášem Kauckým promluví. "Je mi to trochu líto. Zrovna Mladí sociální demokraté by si na takové věci mohli dávat pozor," dodává ministryně.

Kaucký se brání tím, že jde pouze o nadsázku, která měla vyvolat zájem médií. A místopředsedkyně organizace Lucie Válová, která za mladé politiky dohlíží právě na gender problematiku, ministryni rovnou odkazuje do patřičných mezí.

"Je to její názor. My jsme občanské sdružení, a ne součást ČSSD. Klip nepřekračuje hranice dobrého vkusu a shodli jsme se, že je v pořádku," myslí si Válová.

 

Právě se děje

Další zprávy