Mladí členové ČSSD narazili s klipem o sexu v práci

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
13. 5. 2014 19:33
Ministryně Marksová Tominová označila spot s vilnou blondýnkou za genderově nekorektní.
Mladí sociální demokraté narazili s klipem o vilné pracovnici.
Mladí sociální demokraté narazili s klipem o vilné pracovnici. | Foto: Repro YouTube

Praha - Kontroverzní předvolební video Mladých sociálních demokratů o tom, že sex v práci je fajn, se u ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové Tominové nesetkalo zrovna s nadšením. Píše o tom deník Insider.

Ministryni nepobouřilo ani tak lechtivé téma, jako genderově nekorektní způsob, jakým ho členové MSD zachytili. V klipu, který má upozornit na rostoucí čísla nezaměstnaných, totiž jako sexuchtivá zaměstnankyně vystupuje pouze hezká mladá světlovlasá žena.

Ta s vysvětlením, že "každý má chuť o pauze dělat něco jiného", odejde uprostřed práce do vedlejší místnosti, kde na ni čeká pro diváky anonymní sexuální partner.

Spot mladých sociálních demokratů "Sex v práci".
Spot mladých sociálních demokratů "Sex v práci". | Video:

"Líbí se mi, že chtějí upozornit na problém nezaměstnanosti, ani by mi nevadilo, že použili sex na pracovišti. Ale nešťastný mi přijde ten stereotyp mladé blonďaté ženy. Proč tam není celý pár?" ptá se ministryně známá svým důrazem na rovná práva.

A slibuje, že si o tom se šéfem Mladých sociálních demokratů Lukášem Kauckým promluví. "Je mi to trochu líto. Zrovna Mladí sociální demokraté by si na takové věci mohli dávat pozor," dodává ministryně.

Kaucký se brání tím, že jde pouze o nadsázku, která měla vyvolat zájem médií. A místopředsedkyně organizace Lucie Válová, která za mladé politiky dohlíží právě na gender problematiku, ministryni rovnou odkazuje do patřičných mezí.

"Je to její názor. My jsme občanské sdružení, a ne součást ČSSD. Klip nepřekračuje hranice dobrého vkusu a shodli jsme se, že je v pořádku," myslí si Válová.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy