Mladí členové ČSSD narazili s klipem o sexu v práci

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
13. 5. 2014 19:33
Ministryně Marksová Tominová označila spot s vilnou blondýnkou za genderově nekorektní.
Mladí sociální demokraté narazili s klipem o vilné pracovnici.
Mladí sociální demokraté narazili s klipem o vilné pracovnici. | Foto: Repro YouTube

Praha - Kontroverzní předvolební video Mladých sociálních demokratů o tom, že sex v práci je fajn, se u ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové Tominové nesetkalo zrovna s nadšením. Píše o tom deník Insider.

Ministryni nepobouřilo ani tak lechtivé téma, jako genderově nekorektní způsob, jakým ho členové MSD zachytili. V klipu, který má upozornit na rostoucí čísla nezaměstnaných, totiž jako sexuchtivá zaměstnankyně vystupuje pouze hezká mladá světlovlasá žena.

Ta s vysvětlením, že "každý má chuť o pauze dělat něco jiného", odejde uprostřed práce do vedlejší místnosti, kde na ni čeká pro diváky anonymní sexuální partner.

Spot mladých sociálních demokratů "Sex v práci".
Spot mladých sociálních demokratů "Sex v práci". | Video:

"Líbí se mi, že chtějí upozornit na problém nezaměstnanosti, ani by mi nevadilo, že použili sex na pracovišti. Ale nešťastný mi přijde ten stereotyp mladé blonďaté ženy. Proč tam není celý pár?" ptá se ministryně známá svým důrazem na rovná práva.

A slibuje, že si o tom se šéfem Mladých sociálních demokratů Lukášem Kauckým promluví. "Je mi to trochu líto. Zrovna Mladí sociální demokraté by si na takové věci mohli dávat pozor," dodává ministryně.

Kaucký se brání tím, že jde pouze o nadsázku, která měla vyvolat zájem médií. A místopředsedkyně organizace Lucie Válová, která za mladé politiky dohlíží právě na gender problematiku, ministryni rovnou odkazuje do patřičných mezí.

"Je to její názor. My jsme občanské sdružení, a ne součást ČSSD. Klip nepřekračuje hranice dobrého vkusu a shodli jsme se, že je v pořádku," myslí si Válová.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy