Školáky v novém roce ministr nepřivítá. Štech nebude tři týdny v úřadu, musí na operaci

ČTK ČTK
17. 8. 2017 17:19
Ministra školství Stanislava Štecha čeká na podzim plánovaná operace, kvůli níž bude až do 10. září mimo úřad. Informovalo o tom tiskové oddělení ministerstva. Podle něj se nejedná o nic vážného, nicméně Štech zákrok nemůže odkládat. Od příštího týdne bude ministerstvo řídit státní tajemník Jindřich Fryč, na zasedáních pak budou Štecha zastupovat jeho náměstci.
Stanislav Štech.
Stanislav Štech. | Foto: Matej Slávik

Praha - Ministr školství Stanislav Štech (za ČSSD) bude do 10. září mimo úřad. Musí na plánovaný lékařský zákrok, sdělilo tiskové oddělení ministerstva. Podle jeho vedoucí Kláry Bílé nejde o nic vážného, ale ministr to nemůže odkládat. Podrobnosti nebude ministerstvo sdělovat, dodala.

Chod úřadu bude od příštího týdne řídit státní tajemník Jindřich Fryč, na zasedání vlády a při vyjednávání o rozpočtu budou ministra zastupovat náměstci.

Štech byl jmenován ministrem 21. června poté, co jeho předchůdkyně Kateřina Valachová (ČSSD) podala demisi kvůli kauze možného zneužití sportovních dotací. Současný ministr byl dříve náměstkem Valachové.

Hlavním úkolem Štecha do podzimních voleb má být vyjednávání o rozpočtu. S ministrem financí Ivanem Pilným (ANO) o něm Štech jednal poprvé na konci července, o konkrétních sumách peněz spolu ale prý nemluvili.

Další setkání je plánováno na příští pondělí, Štecha na něm zastoupí jeho náměstkyně pro řízení ekonomické sekce Zuzana Matušková. "Všechna jednání jsou (panem ministrem) už předjednaná," uvedla Bílá.

Podle ministerstva financí překračují požadavky resortu školství už nyní současný návrh výdajů na rok 2018 přibližně o 14 miliard korun. Letos školství hospodaří s rozpočtem 148 miliard korun, na příští rok požadovala Valachová 172 miliard.

Ministerstvo financí ve svém návrhu zatím počítá se zhruba 160 miliardami korun. Víc peněz ale požadují zástupci vysokých škol a odborů, jinak jsou v září a říjnu připraveni k nátlakovým akcím.

 

Právě se děje

Další zprávy