reklama
 
 

Ministerstvo varuje před bělicími pásky na zuby. Mohou vést i k rakovině v ústech

20. 2. 2019 15:14
Ministerstvo zdravotnictví varovalo spotřebitele před pásky na bělení zubů Crest 3D WHITE, které obsahují nadlimitní množství peroxidu vodíku. Používání těchto bělicích pásků tak může být pro uživatele nebezpečné.

Bělicí pásky od firmy Procter & Gamble jsou baleny po dvou kusech v jednotlivých sáčcích, které jsou uloženy v krabičce. Na ní je označení výrobku Crest®, 3D WHITE, NO SLIP, WhitestripsTM, SUPREME FLEXFIT. Podle laboratorních testů výrobek ale obsahuje sedm krát více peroxidu vodíku, než je povoleno pro volně dostupné přípravky na bělení nebo zesvětlení zubů.

"Používání kosmetických přípravků na bělení nebo zesvětlení zubů s obsahem peroxidu vodíku nad 0,1 procenta hmotnosti není bezpečné bez dohledu zubního lékaře," uvedla v tiskové zprávě ministerstva zdravotnictví hlavní hygienička Eva Gottvaldová.

Podle ní hlavní riziko výrobku spočívá v toxických účincích peroxidu vodíku, které mohou být zvýrazněny například aplikací na poraněnou tkáň, opakovaným použitím, po pití alkoholu nebo u kuřáků. "V krajním případě mohou tyto podmínky vést ke vzniku rakoviny dutiny ústní," doplnila Gottvaldová.

autor: ČTK | 20. 2. 2019 15:14

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama