reklama
 
 

Ministerstvo provedlo mimořádnou kontrolu u šéfky exekutorů Pavly Fučíkové

7. 4. 2017 18:56
Ministerstvo spravedlnosti druhým dnem provádělo mimořádnou kontrolu v ostravském úřadu prezidentky Exekutorské komory ČR Pavly Fučíkové. Ta před časem dostala od ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) výtku kvůli tomu, že její manžel získal nemovitost na dražbě, kterou pořádal její úřad, a navíc pro společnost, v níž je Fučíková majoritním vlastníkem.

OstravaMinisterstvo spravedlnosti druhým dnem provádí mimořádnou kontrolu v ostravském úřadu prezidentky Exekutorské komory ČR Pavly Fučíkové. Uvedl to v pátek server ceska-justice.cz.

Podle Fučíkové kontrola zřejmě souvisí s reportážemi pořadu Reportéři ČT, kde byla kritizována za některé kroky v čele úřadu. Mluvčí ministerstva Tereza Schejbalová nechtěla uvedené informace komentovat. Server připomněl, že Fučíková před časem dostala od ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) výtku kvůli tomu, že její manžel získal nemovitost na dražbě, kterou pořádal její úřad, a navíc pro společnost, v níž je Fučíková majoritním vlastníkem.

Podle Pelikána tak Fučíková porušila ustanovení exekučního řádu, podle kterého se exekutor mimo jiné má v práci i v osobním životě zdržet všeho, co by narušilo důstojnost jeho povolání nebo ohrozilo důvěru v nezávislý, nestranný a spravedlivý výkon exekuční činnosti. Prezidentka Exekutorské komory si ale není vědoma žádného pochybení.

Poslední změny v exekucích sníží vymahatelnost dluhů a prodlouží exekuční řízení, říká šéfka Exekutorské komory ČR Pavla Fučíková. Komoře se prý po rezignaci kontroverzního exekutora Vrány uleví. | Video: Daniela Drtinová |  18:50

autor: ČTK | 7. 4. 2017 18:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama