Šéf senátu a jeho kancelář

Šéf senátu a jeho kancelář
Albrecht z Valdštejna tu po bitvě na Bílé Hoře vybudoval během třicetileté války sídlo, zastiňující svou velkolepostí Pražský hrad.
Tudy se jde do kanceláře předsedy.
Milan Štěch je nejmladší z pěti senátorů, kteří zde působí od vzniku senátu dosud.
Kancelář zdědil po svém předchůdci Přemyslu Sobotkovi, kromě důsledné očisty, především od tabákového kouře s ní nedělal nic.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
6. 9. 2012 12:40

Předseda Senátu Milan Štěch provedl v létě fotoreportéra Ludvíka Hradilka svou kanceláří. Podívejte se do prostor, kam se jen tak někdo nedostane.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy