Leoš Heger ve své kanceláři

Leoš Heger ve své kanceláři
Sídlí v budově postavené ve dvacátých letech ve stylu puristického novoklasicismu podle návrhu Bohumila Hypšmana.
Budova slouží od počátku k účelu, pro který byla postavena, zdi zdobí fotografie všech ministrů, kteří se zde vystřídali.
Je tu podobizna exministra popraveného.
I exministra právě vězněného.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
30. 8. 2012 12:20

Ministr zdravotnictví Leoš Heger končí druhý rok ve funkci. Je to v novodobé historii šéfů zdravotnického resortu velmi slušný výkon. Přesto se ve své kanceláři neuhnízdil, nic podstatného nezměnil. "Nemám rád tento druh práce, nemám rád tuhle kancelář."

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy