Obrazem: První odchované mládě ledního medvěda v Česku se proslavilo i díky zmrzlině

Obrazem: První odchované mládě ledního medvěda v Česku se proslavilo i díky zmrzlině
Polárka se narodila 23. listopadu 1947.
Na rozdíl od Polárky nebyla odchována přirozenou cestou.
Ve válečných letech ji odchoval tehdejší ředitel zoo Jan Vlasák.
Ale pouze sedm z nich se podařilo úspěšně odchovat.
Foto: Archiv Zoo Praha
Domácí Domácí
Aktualizováno 26. 11. 2022 21:36
Od narození známé lední medvědice Polárky uplynulo 75 let. Byla prvním medvídětem v tehdejším Československu, které se podařilo odchovat přirozenou cestou. Narodila se v pražské zoologické zahradě a byla velkým lákadlem pro návštěvníky. Proslula i díky reklamě, byla po ní pojmenována zmrzlina a dostala se do znaku státních Mrazíren, které vyráběly mraženou zeleninu, ovoce, polotovary a zmrzliny.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Běloruští advokáti hájící Cichanouského a Kalesnikavovou přišli o licenci

Dva běloruští advokáti, kteří obhajovali známé opoziční tváře včetně Maryji Kalesnikavové nebo Sjarheje Cichanouského, přišli o licenci, uvedl nezávislý běloruský portál Zerkalo. Advokáti nemohou pokračovat v činnosti nebo navštěvovat uvězněné opoziční aktivisty.

Advokáta Uladzimira Pylčanku, který hájil Kalesnikavovou, vyloučila rada minského kolegia advokátů, sdělil na sociálních sítích opoziční politik Viktar Babaryka. Pylčanka tak podle něj nebude moci za Kalesnikavovou docházet. Kalesnikavová v prezidentských volbách v roce 2020 podporovala hlavní opoziční kandidátku Svjatlanu Cichanouskou. Nyní si odpykává 11letý trest odnětí svobody. V minulých dnech prodělala operaci a byla na ARO.

O možnost vykonávat advokátní činnost přišel také Viktar Mackevyč, obhájce známého blogera a manžela Cichanouské Sjarheje Cichanouského. Ten byl v minulém roce odsouzen k 18 letům vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy