Foto: Pohoda v Chrastavě. Kde jsou miliony z dotací

Foto: Pohoda v Chrastavě. Kde jsou miliony z dotací
Dálnice z Liberce směrem na česko-polsko-německé trojmezí. Místo pro lázně? Proč ne.
Bývalý zámeček v Chrastavě si vyhlédl podnikatel Jan Imlauf. Ne že by tu byl termální pramen, rozhodl se tu čerpat evropské dotace.
Projekt byl schválen. Pro blaho lidu Libereckého kraje a některých zvláště.
Díky 113 milionům Kč z evropských fondů. Jdeme se podívat.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
28. 6. 2015 19:35
Nedostavěné lázně Pohoda v Chrastavě se rozpadají stejně jako společenství ČSSD - IMSTAV v Libereckém kraji. Kam zmizely dotace na jejich stavbu?

Policie obvinila z úplatkářství a zneužívání evropských dotací dvanáct lidí z politicko-ekonomického spojenectví ČSSD a stavební firmy IMSTAV. Jen v rozestavěných Lázních Chrastava vyčíslili škodu na více jak 200 milionů korun.

Majitel firmy IMSTAV (v likvidaci) Jan Imlauf, který dříve vydělával miliony, teď pracuje na bagru "dvanáct hodin denně, aby uživil rodinu". A bývalý šéf liberecké organizace ČSSD Robert Dušek potichu převádí majetky na manželku. Oběma hrozí dlouholeté tresty vězení. Podívejte se, co měli a mají.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 1 hodinou

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy