Foto: Pohoda v Chrastavě. Kde jsou miliony z dotací

Foto: Pohoda v Chrastavě. Kde jsou miliony z dotací
Dálnice z Liberce směrem na česko-polsko-německé trojmezí. Místo pro lázně? Proč ne.
Bývalý zámeček v Chrastavě si vyhlédl podnikatel Jan Imlauf. Ne že by tu byl termální pramen, rozhodl se tu čerpat evropské dotace.
Projekt byl schválen. Pro blaho lidu Libereckého kraje a některých zvláště.
Díky 113 milionům Kč z evropských fondů. Jdeme se podívat.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
28. 6. 2015 19:35
Nedostavěné lázně Pohoda v Chrastavě se rozpadají stejně jako společenství ČSSD - IMSTAV v Libereckém kraji. Kam zmizely dotace na jejich stavbu?

Policie obvinila z úplatkářství a zneužívání evropských dotací dvanáct lidí z politicko-ekonomického spojenectví ČSSD a stavební firmy IMSTAV. Jen v rozestavěných Lázních Chrastava vyčíslili škodu na více jak 200 milionů korun.

Majitel firmy IMSTAV (v likvidaci) Jan Imlauf, který dříve vydělával miliony, teď pracuje na bagru "dvanáct hodin denně, aby uživil rodinu". A bývalý šéf liberecké organizace ČSSD Robert Dušek potichu převádí majetky na manželku. Oběma hrozí dlouholeté tresty vězení. Podívejte se, co měli a mají.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy