Albis - bílý, světlý, čistý. Jaké je Labe dnes?

Albis - bílý, světlý, čistý.  Jaké je Labe dnes?
Zkušení vodní vůdci ze sesterské německé organizace, zoceleni lovem velrybářských lodí, vedou své rychlé čluny po proudu řeky.
Tady, hned za městem, nic nenasvědčuje tomu, že pár metrů od břehu leží jedno z největších ekologických rizik Česka.
Po čtvrt hodině jízdy před vodním stupněm Srnojedy.
Podle domluvy měla být plavební komora otevřena.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
8. 9. 2011 12:40

V antických pramenech zmiňováno jako Albis ve významu bílý, světlý, čistý. Průzkumníci z Greenpeace se vydali po toku Labe, aby po čtrnácti letech znova ukázali, jak se k největší české řece chováme.

 

Právě se děje

před 16 minutami

V depu v Praze vykolejila při posunu lokomotiva, část příměstských vlaků stojí

V železničním depu v Praze Vršovicích v úterý ráno vykolejila při posunu lokomotiva. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků mezi hlavním nádražím a Braníkem. Obnovení provozu České dráhy předpokládají v poledne, vyplývá z jejich webu. Co bylo příčinou vykolejení stroje, se vyšetřuje. "Následně bude nakolejení speciální technikou a oprava kolejiště," uvedly dráhy.

před 45 minutami

Putin Saúdské Arábii nabídl systém protiraketové obrany S-400

Rusko je po útoku na saúdskoarabská ropná zařízení připraveno Rijádu pomoci a prodat mu systém protiraketové obrany S-400. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin po pondělních rozhovorech o Sýrii s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním v Ankaře. Informovala o tom agentura Reuters. 

Další zprávy