KVÍZ: Kde byl u nás vztyčen první vánoční strom? Otestujte se, jak dobře znáte Vánoce

Martina Heroldová Martina Heroldová
24. 12. 2018 11:06
Vánoce jsou nejen obdobím rozdávání dárků a času stráveného v rodinném kruhu, ale mají pro mnohé i hlubší duchovní rozměr, který se opírá o křesťanské tradice. Troufáte si na otázky, proč se adventu říká advent, jaké dary přinesli tři králové Ježíškovi nebo kdy byl u nás vztyčen první veřejný vánoční strom? Tak směle do našeho kvízu!
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 26 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy