KVÍZ: Kde byl u nás vztyčen první vánoční strom? Otestujte se, jak dobře znáte Vánoce

Martina Heroldová Martina Heroldová
24. 12. 2018 11:06
Vánoce jsou nejen obdobím rozdávání dárků a času stráveného v rodinném kruhu, ale mají pro mnohé i hlubší duchovní rozměr, který se opírá o křesťanské tradice. Troufáte si na otázky, proč se adventu říká advent, jaké dary přinesli tři králové Ježíškovi nebo kdy byl u nás vztyčen první veřejný vánoční strom? Tak směle do našeho kvízu!
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Dálnici D10 uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu

Dálnici D10 ve směru na Prahu uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu, který se převrátil na bok. Část návěsu zasahuje také do jízdního pásu v druhém směru, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Při nehodě se nákladnímu autu prorazila nádrž a unikala nafta, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se kolize obešla bez zranění.

Policisté na místo vyjeli ve 13:30, kamion měl podle polského řidiče technickou závadu. Po nehodě zůstal ležet na středových svodidlech. Podle Novákové byl v podvečer provoz na Prahu jedním pruhem obnoven zhruba na čtvrt hodiny, aby mohla odjet část čekajících aut. "Ale už je to zase zavřené," uvedla mluvčí kolem 18:00.

Další zprávy