Konvička opouští další partaj: Apačové neplní své cíle, je to nešťastně zrozený projekt

Domácí Domácí
7. 12. 2016 16:00
Martin Konvička opuští Alternativu pro Českou republiku 2017. Za tuto krajně pravicovou stranu letos na podzim kandidoval na Táborsku v senátních volbách. Skončil však s osmi procenty předposlední. Důvody svého odchodu od "Apačů" Konvička zdůvodňuje nedůvěrou ve stranu a její neschopností plnit své cíle. Konvička už působil v iniciativě Islám v ČR nechceme, Blok proti Islámu nebo v Iniciativě Martina Konvičky.
Martin Konvička na Staroměstském náměstí.
Martin Konvička na Staroměstském náměstí. | Foto: ČTK

PrahaMartin Konvička odchází z krajně pravicové strany Alternativa pro ČR 2017, za kterou letos na podzim neúspěšně kandidoval na Táborsku do Senátu. Důvodem je, že strana podle něj není schopna naplňovat cíle, které si stanovila. "Nemá smysl nadále se angažovat v nešťastně zrozeném projektu," napsal Konvička na svém facebookovém profilu. Tuto informaci pak Aktuálně.cz potvrdil.

"K poledni dnešního dne pokládám členství v politické partaji Alternativa pro ČR 2017 (Apači), kde jsem byl sice zakládajícím, leč řadovým členem, a za kterou jsem letos na podzim kandidoval do Senátu," napsal Konvička na Facebook.

Alternativa pro ČR 2017 si za cíl klade hlavně boj s islamizací a multikulturalismem. Partaj vznikla letos v létě a zrodila se v okruhu lidí, kteří byli členy Bloku proti islámu

Konvička naznačil, že odchod z Alternativy pro ČR 2017 rozhodně neznamená, že se stáhne z politické scény, jasnější plány ale chce oznámit až po Novém roce.

Konvička, který působí jako entomolog na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, se do povědomí veřejnosti dostal jako představitel iniciativy Islám v ČR nechceme a též jako předseda Bloku proti Islámu, jenž byl v květnu 2016 nahrazen Iniciativou Martina Konvičky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Brazilci nedokázali porazit ani Nigérii, Neymar se zranil

Fotbalisté Brazílie ani ve druhém přípravném utkání v Singapuru nedokázali porazit soupeře z Afriky. S Nigérií dnes remizovali 1:1 stejně jako ve čtvrtek se Senegalem. Zápas nedohrála jejich největší hvězda, útočník Neymar odkulhal ze hřiště už ve 12. minutě se zraněným levým stehnem.

Sedmadvacetiletý Neymar ve čtvrtek odehrál stý reprezentační zápas a stal se sedmým brazilským fotbalistou, který to dokázal. Dnes ho ale už krátce po zahájení duelu musel vystřídat Philippe Coutinho.

Nigerijci v poločase vedli po brance Johna Ariba, který nebojácně vběhl do vápna, obhodil si stopera Marquinhose a prostřelil gólmana Edersona. Krátce po přestávce vyrovnal Casemiro, jenž zblízka doklepl do sítě míč odražený od břevna.

Brazilci po červencovém triumfu na Copě América ještě nezvítězili. Ve třech ze čtyř přípravných zápasů remizovali a s Peru prohráli.

Argentina bez potrestaného Lionela Messiho rozstřílela Ekvádor 6:1. Proti jihoamerickému soupeři si zahráli také Slováci, tým českého kouče Pavla Hapala remizoval v Bratislavě s Paraguayí 1:1.

Další zprávy