Konvička opouští další partaj: Apačové neplní své cíle, je to nešťastně zrozený projekt

Domácí Domácí
7. 12. 2016 16:00
Martin Konvička opuští Alternativu pro Českou republiku 2017. Za tuto krajně pravicovou stranu letos na podzim kandidoval na Táborsku v senátních volbách. Skončil však s osmi procenty předposlední. Důvody svého odchodu od "Apačů" Konvička zdůvodňuje nedůvěrou ve stranu a její neschopností plnit své cíle. Konvička už působil v iniciativě Islám v ČR nechceme, Blok proti Islámu nebo v Iniciativě Martina Konvičky.
Martin Konvička na Staroměstském náměstí.
Martin Konvička na Staroměstském náměstí. | Foto: ČTK

PrahaMartin Konvička odchází z krajně pravicové strany Alternativa pro ČR 2017, za kterou letos na podzim neúspěšně kandidoval na Táborsku do Senátu. Důvodem je, že strana podle něj není schopna naplňovat cíle, které si stanovila. "Nemá smysl nadále se angažovat v nešťastně zrozeném projektu," napsal Konvička na svém facebookovém profilu. Tuto informaci pak Aktuálně.cz potvrdil.

"K poledni dnešního dne pokládám členství v politické partaji Alternativa pro ČR 2017 (Apači), kde jsem byl sice zakládajícím, leč řadovým členem, a za kterou jsem letos na podzim kandidoval do Senátu," napsal Konvička na Facebook.

Alternativa pro ČR 2017 si za cíl klade hlavně boj s islamizací a multikulturalismem. Partaj vznikla letos v létě a zrodila se v okruhu lidí, kteří byli členy Bloku proti islámu

Konvička naznačil, že odchod z Alternativy pro ČR 2017 rozhodně neznamená, že se stáhne z politické scény, jasnější plány ale chce oznámit až po Novém roce.

Konvička, který působí jako entomolog na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, se do povědomí veřejnosti dostal jako představitel iniciativy Islám v ČR nechceme a též jako předseda Bloku proti Islámu, jenž byl v květnu 2016 nahrazen Iniciativou Martina Konvičky.

 

Právě se děje

Další zprávy