Konvička opouští další partaj: Apačové neplní své cíle, je to nešťastně zrozený projekt

Domácí Domácí
7. 12. 2016 16:00
Martin Konvička opuští Alternativu pro Českou republiku 2017. Za tuto krajně pravicovou stranu letos na podzim kandidoval na Táborsku v senátních volbách. Skončil však s osmi procenty předposlední. Důvody svého odchodu od "Apačů" Konvička zdůvodňuje nedůvěrou ve stranu a její neschopností plnit své cíle. Konvička už působil v iniciativě Islám v ČR nechceme, Blok proti Islámu nebo v Iniciativě Martina Konvičky.
Martin Konvička na Staroměstském náměstí.
Martin Konvička na Staroměstském náměstí. | Foto: ČTK

PrahaMartin Konvička odchází z krajně pravicové strany Alternativa pro ČR 2017, za kterou letos na podzim neúspěšně kandidoval na Táborsku do Senátu. Důvodem je, že strana podle něj není schopna naplňovat cíle, které si stanovila. "Nemá smysl nadále se angažovat v nešťastně zrozeném projektu," napsal Konvička na svém facebookovém profilu. Tuto informaci pak Aktuálně.cz potvrdil.

"K poledni dnešního dne pokládám členství v politické partaji Alternativa pro ČR 2017 (Apači), kde jsem byl sice zakládajícím, leč řadovým členem, a za kterou jsem letos na podzim kandidoval do Senátu," napsal Konvička na Facebook.

Alternativa pro ČR 2017 si za cíl klade hlavně boj s islamizací a multikulturalismem. Partaj vznikla letos v létě a zrodila se v okruhu lidí, kteří byli členy Bloku proti islámu

Konvička naznačil, že odchod z Alternativy pro ČR 2017 rozhodně neznamená, že se stáhne z politické scény, jasnější plány ale chce oznámit až po Novém roce.

Konvička, který působí jako entomolog na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, se do povědomí veřejnosti dostal jako představitel iniciativy Islám v ČR nechceme a též jako předseda Bloku proti Islámu, jenž byl v květnu 2016 nahrazen Iniciativou Martina Konvičky.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

před 33 minutami

Dvořák zahájil SP čtyřbobů dvanáctým místem v Lake Placid

Dominik Dvořák vstoupil do nového ročníku Světového poháru čtyřbobů 12. místem v Lake Placid. V americkém olympijském toboganu tak dopadl lépe než minulý týden v dvojbobech, kde dojel třináctý a šestnáctý. Zvítězil Kanaďan Justin Kripps, Dvořák na něj ztratil 1,30 sekundy.

Po úvodním kole byl český pilot s dalšími členy posádky Dominikem Suchým, Janem Šindelářem a Jakubem Noskem na devátém místě, v druhé jízdě si ale pohoršil. Na startu přitom česká čtveřice patřila k nejrychlejším.

V minulém ročníku obsadil Dvořák v konečném pořadí SP čtyřbobů sedmé místo. Jeho nejlepším umístěním byla pátá příčka z lednového závodu v Innsbrucku, naopak nejhůře dopadl právě v Lake Placid, kde byl patnáctý.

Kripps zvítězil suverénně, druhý Lotyš Oskars Kibermanis za ním zaostal o 39 setin. Obhájce prvenství v SP Němec Francesco Friedrich dojel až čtvrtý.

V neděli se pojede v Lake Placid další závod čtyřbobů.

Závody SP v jízdě na bobech v Lake Placid (USA):

Čtyřboby: 1. Kanada (Kripps, Sommer, Stones, Coakwell) 1:49,50 (54,55+54,95), 2. Lotyšsko (Kibermanis, Kaufmanis, Vilkaste, Miknis) -0,39 (54,72+55,17), 3. Rakousko (Maier, Rangl, Sammer, Moldovan) -0,47 (54,84+55,13), …12. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -1,30 (55,07+55,73).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Čeští hokejisté dohrají Channel One Cup bez Zaťoviče a Pyrochty

Tým českých hokejistů na Channel One Cupu v Moskvě opustili obránce Filip Pyrochta a útočník Martin Zaťovič z extraligového Brna. Trenéři v čele s Milošem Říhou starším je uvolnili, neboť hned v pondělí mají povinnosti v klubu.

"S Brnem jsme se domluvili, že Zaťovič s Pyrochtou odlétají. Takže stejně jako po utkání v Plzni proti Finsku nás zase opustí kapitán," konstatoval Říha.

Pro dnešní utkání s Rusy v Moskvě převzal kapitánské "céčko" zkušený Zaťovič po Milanu Gulašovi. Ten do Ruska necestoval. Kdo funkci zastane jako další, neměl kouč ještě vyjasněné. Na rozdíl od obsazení brankoviště pro nedělní duel se Švédy, v němž bude ve hře prvenství v turnaji.

"O kapitánovi ještě nevíme, to jsme zatím neřešili. Ale chytat bude Marek Langhamer," prozradil Říha.

Kvůli potížím se zády nedohrál zápas s Ruskem útočník David Tomášek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy