Foto: Komunitní zahrady v Praze slouží jako zelené oázy uprostřed tepelného ostrova

Foto: Komunitní zahrady v Praze slouží jako zelené oázy uprostřed tepelného ostrova
Jedna z majitelek zahrádky v Zebře v pražském Braníku.
V Zebře si každý může pronajmout svůj záhonek. Pěstují zde zeleninu i bylinky.
"Vodu čerpáme ze sousedící základní školy," říká jedna ze zahradnic.
"Když jste na dovolené, můžete si do záhonku zapíchnout vlaječku a ostatní vám jej zalijí," dodává zahradnice Kristýna Papoušková.
Foto: Aktuálně.cz
Magdaléna Čevelová, Marie Kolajová
11. 7. 2019 21:32
Poptávka po čerstvé zelenině bez chemie roste a s ní i komunitní zahrady v Praze. Podívejte se, jaké podoby pražské zahradničení má.
 

Právě se děje

před 43 minutami

Slavia dostala za pyrotechniku pokutu 100 tisíc

Fotbalová Slavia dostala od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 100 tisíc korun za to, že fanoušci Pražanů v domácím zápase s Plzní masivně použili pyrotechniku. Šlágr druhého kola prvoligové nadstavby, který Slavia vyhrála 1:0 a zajistila si obhajobu titulu, byl kvůli pyrotechnice z tribun na dvě minuty přerušen.

Ve dvacetitisícovém stadionu v Edenu bylo vzhledem k opatřením proti šíření nemoci covid-19 zhruba 3500 diváků.

Jiný pražský klub Sparta musí zaplatit 20 tisíc korun za nesportovní chování svých příznivců ve finále domácího poháru v Liberci, kde při vítězství 2:1 použili pyrotechniku a poškodili zařízení stadionu.

Kondiční trenér Liberce Petr Hejný má pozastavenou funkci na dva soutěžní zápasy. Navíc dostal pokutu deset tisíc korun za nesportovní chování a nevhodné výroky k rozhodčích po prohraném finále MOL Cupu.

Pět hráčů dostalo druhou žlutou kartu v nadstavbě, což znamená stopku na jedno utkání. To se týká jen mladoboleslavského Jaroslava Zeleného, jehož tým v neděli sehraje v Liberci kvalifikační duel o postup do 2. předkola Evropské ligy.

Sparťany Bořka Dočkala, Libora Kozáka, Ladislava Krejčího i Romana Potočného z Ostravy mohou jejich kluby z trestu vyplatit, aby začali novou sezonu s čistým štítem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy