Foto: Komunitní zahrady v Praze slouží jako zelené oázy uprostřed tepelného ostrova

Foto: Komunitní zahrady v Praze slouží jako zelené oázy uprostřed tepelného ostrova
Jedna z majitelek zahrádky v Zebře v pražském Braníku.
V Zebře si každý může pronajmout svůj záhonek. Pěstují zde zeleninu i bylinky.
"Vodu čerpáme ze sousedící základní školy," říká jedna ze zahradnic.
"Když jste na dovolené, můžete si do záhonku zapíchnout vlaječku a ostatní vám jej zalijí," dodává zahradnice Kristýna Papoušková.
Foto: Aktuálně.cz
Magdaléna Čevelová, Marie Kolajová
11. 7. 2019 21:32
Poptávka po čerstvé zelenině bez chemie roste a s ní i komunitní zahrady v Praze. Podívejte se, jaké podoby pražské zahradničení má.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Do USA dorazil nový čínský velvyslanec Čchin, vztah obou zemí má podle něj potenciál

Nový čínský velvyslanec ve Washingtonu Čchin Kang po příjezdu do země popřál Spojeným státům, aby zvítězily nad covidem-19, a prohlásil, že vzájemné vztahy obou zemí mají velký potenciál. Zatímco agentura Reuters zdůrazňuje pozitivní tón velvyslancových prvních slov, AFP se zaměřuje na jeho proslulou nesmlouvavost a agresivitu. Střídání na postu velvyslance přichází v době, kdy jsou vztahy mezi oběma mocnostmi značně napjaté.

Čchin, jemuž je 55 let, donedávna působil jako náměstek ministra zahraničí se zaměřením na evropské záležitosti. V letech 2006 až 2014 byl mluvčím ministerstva zahraničí a tehdy proslul jako plamenný obhájce politiky své země. Jeho předchůdce na diplomatickém postu Cchuej Tchien-kchaj vedl úřad osm let a byl tak nejdéle sloužícím čínským velvyslancem v USA. O Čchinově jmenování kolovaly zvěsti, ale Peking ho dříve nikdy nepotvrdil. Zveřejnil až jeho fotografie v roušce s červenou vlajkou po příletu na Kennedyho letiště v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy