Komu připlavali kapříci, kdo říkal Klausovi Prófa a co jsou králíci? Test znalostí odposlechů

Michal Polák Michal Polák
10. 7. 2016 13:00
Kauzy s odposlechy mají už od revoluce pravidelně zničující účinky, které rozkládají vlády, pohřbívají politické kariéry nebo celé politické subjekty. Nahrávky nám dávají nahlédnout pod povrch nablýskaného politického pozlátka, které se snaží dělat dojem úřednické korektnosti. Jak dobře se orientujete v těchto kauzách? Znáte legendární citáty a kódovou řeč, kterou naši politici používají? Vyzkoušejte své znalosti v našem kvízu.
Roman Janoušek a Pavel Bém (vpravo) na golfu.
Roman Janoušek a Pavel Bém (vpravo) na golfu. | Foto: golf.cz
 

Právě se děje

před 49 minutami

Ázerbájdžán převzal od Arménie další oblast na Karabachu

Ázerbájdžán převzal od Arménie kelbadžarský okres, druhý ze tří trojice regionů, k jejichž předání Baku se Jerevan zavázal v dohodě o ukončení bojů v Náhorním Karabachu. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na ázerbájdžánské ministerstvo obrany.

Ázerbájdžánská armáda vstoupila do kelbadžarského okresu v noci na středu středoevropského času, kdy na místě bylo již po půlnoci. Stalo se tak poté, co ženisté vyčistili horské silnice na trase vojsk od min.

K předání okresu mělo podle dohody původně dojít už 15. listopadu, Baku však termín prodloužilo o deset dní s odvoláním na humanitární důvody. Uvedené tři okresy obklopují samotný Karabach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy