Kohout je opět falešný asistent, parkoval s kartou ze Senátu

ČTK ČTK
4. 7. 2014 16:35
Aktivista proslul jako falešný asistent exministra zahraničí Kavana, za sklem auta měl nyní kartu asistenta senátora a průkaz z Poslanecké sněmovny.
Lukáš Kohoout.
Lukáš Kohoout. | Foto: Tomáš Netočný

Praha - Lukáše Kohouta, který proslul jako falešný asistent exministra zahraničí Jana Kavana, bude opět šetřit policie. Důvodem je neoprávněné užívání průkazu asistenta senátora. Zástupci horní komory se kvůli tomu už na policii obrátili.

"Jeho (Kohoutovo) tvrzení, že je asistentem senátora, je nepravdivé. Zneužití podpisu předsedy Senátu Milana Štěcha na kartě, kterou využívá k parkování, předáváme k řešení Policii ČR," uvedla dnes ředitelka senátního odboru vnějších vztahů a služeb Pavlína Heřmánková.

Podnětem byly záběry průkazu asistenta senátora s Kohoutovou fotografií za předním sklem automobilu, které byly pořízeny ve Varnsdorfu. Fotografie byly poslány redakci serveru Parlamentní listy. Za sklem automobilu byl též průkaz z Poslanecké sněmovny.

Kohout v minulosti vystupoval jako asistent, vedoucí kanceláře nebo mluvčí Jana Kavana. Jeho jménem objednával lety do zahraničí. V roce 2006 byl za tento podvod odsouzen na 28 měsíců s pětiletou zkušební dobou. Před třemi lety organizoval protiromské pochody v domovském Varnsdorfu, letos neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu.

 

Právě se děje

Další zprávy