Koblihy za čtvrt milionu, tuny pomerančů a bioplyn pro SPD. Podívejte se, za co strany loni utrácely

Radek Dragoun Tomáš Klézl, Radek Dragoun
4. 2. 2018 20:29
Strany za předvolební kampaně utrácejí vysoké částky, milionové výdaje na billboardy či inzeráty v tisku asi nikoho nepřekvapí. Jak zjistil deník Aktuálně.cz z vyúčtování loňské kampaně, před volbami do sněmovny strany nakoupily i skutečně neobvyklé věci. Podívejte se na ty nejzvláštnější položky, za které před volbami do Poslanecké sněmovny utrácely.
Babiš a Telička rozdávají koblihy
Babiš a Telička rozdávají koblihy | Foto: ANO

ANO - koblihy za čtvrt milionu

Stejně jako ostatní strany dalo ANO nejvíce peněz za propagaci a PR, značný obnos peněz ale investovalo i do oblíbených koblih. Hnutí Andreje Babiše za ně utratilo 251 555 korun. Dalších 50 tisíc pak stály sáčky, ve kterých se rozdávaly.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy