reklama
 
 

Klaus získal nominaci na poslance. Je načase bránit normální svět, tvrdí

26. 1. 2017
Bývalý ředitel známého pražského gymnázia PORG Václav Klaus mladší získal nominaci občanských demokratů Prahy 6, aby kandidoval v podzimních parlamentních volbách. I podle pražského předsedy ODS Filipa Humplíka má šanci být na jednom z čelných míst kandidátky.

Praha – Odborník na školství Václav Klaus mladší získal nominaci občanských demokratů z Prahy 6, kteří chtějí, aby stranu zastupoval v podzimních parlamentních volbách.

„Podpory svého domovského sdružení si vážím. Současné vládní politické elity jsou odtržené od reality a našich každodenních starostí. Je proto načase bránit normální svět a vrátit naši zemi lidem, kteří pracují a platí daně,“ řekl Klaus. Kromě Klause podpořila ODS z Dejvic také bývalou starostku Marii Kousalíkovou, i její jméno by Praha 6 chtěla prosadit na kandidátku. 

O tom, že Klaus myslí své politické ambice vážně, svědčí i to, že ho zastupuje profesionální marketingový konzultant, což v případě jednotlivého kandidáta do sněmovny není obvyklé.

Přetlak známých tváří

Bývalý ředitel gymnázia PORG učil matematiku. Nyní je členem expertního týmu předsedy ODS pro školství. Přestože je Klausovo jméno známé a v posledních měsících i úzce spojené se značkou ODS, nemá pozici jistou. V Praze totiž chce kandidovat několik vlivných občanských demokratů, takže kandidátů na čelná volitelná místa bude více.

Jednak se chce o vstup do sněmovny pokusit předseda strany v hlavním městě Filip Humplík. Lze očekávat, že post poslankyně bude ve volbách chtít obhájit i starostka Prahy 2 Jana Černochová či bývalý primátor Bohuslav Svoboda. Hodně preferenčních hlasů v roce 2013 pomohlo také známému poslanci Marku Bendovi

Kandidátku ODS v Praze sestaví celopražský sněm na konci února. "Nominace z oblasti automaticky neznamená místo na kandidátce. Na druhou stranu si myslím, že Václav Klaus je viditelný a měl by určitě být na kandidátce," řekl Aktuálně.cz předseda Humplík s tím, že on sám na pozici lídra vidí starostku Černochovou. Humplík připustil, že mají na čelných místech přetlak. Odmítá však, že by se občanští demokraté o místa v čele kandidátky přetahovali.

V minulých volbách v roce 2013 získala ODS v hlavním městě skoro 12 procent hlasů, tedy čtyři poslanecká křesla. Lídryní kandidátky byla tehdy Miroslava Němcová. Humplíkovy ambice pro letošní volby jsou větší. Doufá, že ODS v Praze obsadí pět až šest poslaneckých míst.

autor: Kateřina Frouzová | 26. 1. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama