Kauza Nagyová: Další prohlídka v Pařížské

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
Aktualizováno 26. 2. 2014 10:12
Protimafiánský útvar podruhé v krátkém sledu navštívil vyhlášenou pražskou třídu.
Jana Nečasová (dříve Nagyová)
Jana Nečasová (dříve Nagyová) | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu navštívili další luxusní butik v Pařížské ulici, pražské třídě vyhlášené obchody s luxusním zbožím. Pokračují tak v hledání důkazů ke kauze někdejší premiérovy sekretářky Jany Nagyové.

Zásah v Pařížské ulici potvrdila deníku Aktuálně.cz mluvčí ÚOOZ Iva Knolová. "Provádíme tam úkony trestního řízení," uvedla, avšak blíže odmítla akci popsat. "K detailům se momentálně nebudeme vyjadřovat," uvedla Knolová.

"Nevím, v jakém butiku ÚOOZ zasahoval, ale nebudeme poskytovat bližší komentář," řekl Aktuálně.cz olomoucký vrchní žalobce Ivo Ištvan, který případ vede.

O něco sdílnější byl jeho náměstek Pavel Komár. "Ano, má to souvislost s kauzou Nagyová," potvrdil návladní.

Deník Aktuálně.cz se v úterý dovolal přímo do prodejny, v níž detektivové pracovali. Obsluha jejich návštěvu nepopřela, odmítla však  návštěvu policistů z ÚOOZ komentovat. "Nemohu poskytovat žádné informace, zavolejte zítra, až tady bude manažer butiku," uvedla prodavačka.

Ani dnes (ve středu) však vedoucí prodejny nebyl k zastižení. "Manažer je na jednání a k události, na kterou se ptáte, nemůžeme poskytovat žádné informace," řekla prodavačka. Návštěvu policie však nepopřela. "Já neříkám, že to není pravda, ale nebudu se k tomu vyjadřovat".

Minulý týden vyšlo najevo, že policie v buticích v Pařížské ulici hledá účtenky od luxusního zboží v řádu milionů korun, které nalezla při domovní prohlídce u Jany Nagyové.

Nejprve detektivové navštívili butik Cartier, odkud pocházely některé zabavené šperky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy