reklama
 
 

Kauza Bárta: "Mozek" protikorupční policie je ve vazbě

Aktualizováno 5. 11. 2013 14:58
Jde o případ, v němž figuruje také bývalý ministr dopravy Vít Bárta.

Praha - V případu bývalého ministra dopravy a šéfa Věcí veřejných Víta Bárty padl první verdikt soudu.

Obvodní soud pro Prahu 1 na návrh dozorujícího státního zástupce v sobotu rozhodl, že uvalí na druhého obviněného, šéfanalytika protikorupční policie Jana Petržílka, vazbu.

Uvedl to server Ihned.cz, který se odvolává na své zdroje. To, že soud v případě Jana Petržílka rozhodl, potvrdila Aktuálně.cz mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Lenka Cihlářová.

"Byl doručen návrh státního zástupce na vzetí do vazby. O tomto bylo zdejším soudem rozhodnuto," uvedla Cihlářová.

Nic více k případu neřekla. Žalobce Michal Muravský, který případ dozoruje, jen dodal, že soudci v této věci rozhodli v sobotu.

"Opravdu k tomu nic říct nemůžu," odpovídal Muravský na další dotaz Aktuálně.cz. Státní zástupce i soud se tím, že ke kauze nesdělují žádné podrobnosti, odvolávají na to, že musí chránit utajované skutečnosti.

Obviněni za odposlechy?

Zda se Jan Petržílek vrátil zpět do práce, nechtěl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej komentovat. A telefon šéfanalytika je již několik dní vypnutý.

Bárta byl na svobodu propuštěn v pátek večer. K případu se od této doby odmítá vyjádřit. Svůj mobilní telefon nezvedá a nereaguje ani na zaslané SMS.

Podle Mladé fronty Dnes byli Bárta i Petržílek obviněni kvůli úniku odposlechů Romana Janouška a Pavla Béma z Bezpečnostní informační služby. Právě u ní Petržílek před svým nástupem k protikorupční policii působil.

autor: Radek Nohl | 5. 11. 2013 14:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama