Kauza Bárta: "Mozek" protikorupční policie je ve vazbě

Radek Nohl Radek Nohl
Aktualizováno 5. 11. 2013 14:58
Jde o případ, v němž figuruje také bývalý ministr dopravy Vít Bárta.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

Praha - V případu bývalého ministra dopravy a šéfa Věcí veřejných Víta Bárty padl první verdikt soudu.

Obvodní soud pro Prahu 1 na návrh dozorujícího státního zástupce v sobotu rozhodl, že uvalí na druhého obviněného, šéfanalytika protikorupční policie Jana Petržílka, vazbu.

Uvedl to server Ihned.cz, který se odvolává na své zdroje. To, že soud v případě Jana Petržílka rozhodl, potvrdila Aktuálně.cz mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Lenka Cihlářová.

"Byl doručen návrh státního zástupce na vzetí do vazby. O tomto bylo zdejším soudem rozhodnuto," uvedla Cihlářová.

Nic více k případu neřekla. Žalobce Michal Muravský, který případ dozoruje, jen dodal, že soudci v této věci rozhodli v sobotu.

"Opravdu k tomu nic říct nemůžu," odpovídal Muravský na další dotaz Aktuálně.cz. Státní zástupce i soud se tím, že ke kauze nesdělují žádné podrobnosti, odvolávají na to, že musí chránit utajované skutečnosti.

Obviněni za odposlechy?

Foto: Vojtěch Marek

Zda se Jan Petržílek vrátil zpět do práce, nechtěl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej komentovat. A telefon šéfanalytika je již několik dní vypnutý.

Bárta byl na svobodu propuštěn v pátek večer. K případu se od této doby odmítá vyjádřit. Svůj mobilní telefon nezvedá a nereaguje ani na zaslané SMS.

Podle Mladé fronty Dnes byli Bárta i Petržílek obviněni kvůli úniku odposlechů Romana Janouška a Pavla Béma z Bezpečnostní informační služby. Právě u ní Petržílek před svým nástupem k protikorupční policii působil.

 

Právě se děje

Další zprávy