Kalousek: Pokud bych byl překážkou pravicového bloku proti Babišovi, nebudu kandidovat

Kateřina Frouzová Kateřina Frouzová
4. 11. 2016 13:12
Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek připustil, že by jeho jméno nemuselo figurovat na společné kandidátce, kdyby bylo jedinou překážkou spojení pravicových stran pro poslanecké volby v roce 2017. Kalousek vyzval pravicové a středové strany k jednání o vytvoření společného volebního bloku proti hnutí ANO.
Miroslav Kalousek.
Miroslav Kalousek. | Foto: DVTV

Praha – Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek v rozhovoru pro Aktuálně.cz připustil, že se vzdá kandidatury, jestliže by jeho jméno bylo jedinou překážkou spojení pravicových stran pro sněmovní volby v roce 2017.

"Pokud by skutečně jedinou překážkou toho projektu mělo být moje jméno, je řešení prosté. Samozřejmě bych nekandidoval. Protože pokud hovořím o bolestivých personálních a programových kompromisech, tak k tomu musím být připravený i já sám,” odpověděl na dotaz Kalousek.

Předseda TOP 09 vyzval na konferenci v pražské kavárně Louvre pravicové a středové strany k jednání o vytvoření společného volebního bloku proti hnutí ANO. Veřejné debaty se účastnil i předseda lidovců Pavel Bělobrádek a šéf ODS Petr Fiala. Občanští demokraté jsou ochotní o nápadu diskutovat a podpořit dočasné spojení, kdyby spolupráce vedla k vítězství konzervativní pravice a "porážce socialisticko-populistické vlády", řekl Fiala.

Naopak Bělobrádek nápad odmítl. "Dost těžko si dovedu představit, že by naši členové a myslím i podstatná část voličů snesla, že má volit na kandidátce i Mirka Kalouska," argumentoval proti nápadu předseda KDU-ČSL.

 

Právě se děje

Další zprávy