Janeček dostal od Rady ČT odměnu

mor, čtk
7. 2. 2007 16:22
Praha - Rada České televize odsouhlasila prémii generálnímu řediteli ČT Jiřímu Janečkovi. Jeho kapsa je tak těžší o částku 350 tisíc korun.

Janeček si bonus podle Rady zasloužil za svou činnost ve druhém pololetí loňského roku. Splnil prý všechny body, které mu pro udělení odměny ukládá jeho manažerská smlouva.

Udržel vyrovnané hospodaření ČT a televize pod jeho vedením překonala i vlastní očekávání. Členové Rady dokonce mluví o výrazném překročení bodů jeho smlouvy.

Generální ředitel má na prémii nárok, pokud udrží sledovanost a spokojenost s pořady ČT nad plánovanou úrovní, pokud udrží či překročí plánovaný stav peněz na účtech a pokud splní všechna usnesení uložená Radou ČT.

Základní plat šéfa ČT je 140 tisíc korun měsíčně. Během roku mu může být udělena ještě jedna odměna do 1,2 milionu.

Hlavním zdrojem příjmů ČT jsou koncesionářské poplatky. Jejich výše od ledna stoupla o dvacetikorunu, nyní se platí 120 korun měsíčně. Letos ČT hodlá hospodařit s příjmy i výdaji 6,46 miliardy korun. Loni byla částka menší - 5,69 miliardy.

Po sečtení na konci roku měla ČT na kontech téměř 1,7 miliardy korun. To je o 700 milionů více, než byl původní plán. Podíl ČT na sledovanosti ve druhém pololetí byl podle údajů vyšší o 6,8 procent oproti plánovaným 25 procentům.

Největší podíl na sledovanosti všech programů ČT měly tradičně zpravodajské pořady. Za úspěchem televize stojí ale i pořad StarDance, jenž uváděl její první program. Zábavní pořad s lekcemi tance sledovalo v průměru 1,93 milionu dospělých diváků a 111 tisíc dětí.

Vyrovnaný rozpočet drží ČT od roku 2004. Předtím dosahoval čtyři roky ztrát dosahujících stomilionových částek. 

 

Právě se děje

Další zprávy