Dva týdny webové televize. Tváře DVTV odpovídaly čtenářům

Domácí Domácí
10. 6. 2014 10:05
Moderátor Martin Veselovský a editor Jan Rozkošný v úterý odpovídali na otázky čtenářů (a diváků).
Online - DVTV
Rozhovor skončil
11:00
Přečíst si rozhovor

Praha - Internetová televize Drtinová Veselovský TV (DVTV) má za sebou první dva týdny vysílání. Moderátoři Daniela Drtinová a Martin Veselovský již ve svém studiu v pražském Karlíně přivítali řadu významných hostů.

Do sídla společnosti Economia zavítali například ministr financí Andrej Babiš, vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, šachová legenda a politik Garri Kasparov nebo expremiér Mirek Topolánek.

Jak hodnotí zakladatelé DVTV přechod z televizního na internetové vysílání, podle čeho si vybírají do pořadu hosty, jaké mají plány do budoucna a co se chystají změnit?

Ptali jste se moderátora Martina Veselovského (MV) a editora Jana Rozkošného (JR).

 

   

Online - DVTV

Rozhovor skončil
10. 6. 2014
Ptá se: Pavel Nešetřil

Dobrý den Martine, trošku z minulosti. Myslíte, že ČT podléhá politickým tlakům?

Odpovídá: DVtv

Dobrý den, díky za všechny dotazy, budu se s kolegou Janem Rozkošným snažit odpovědět na co nejvíc z nich:-) K Vaší otázce Pavle - jestli přímo podléhá to nevím, ale nikdo nežije ve vzduchoprázdnu, tedy ani ČT, jejíž Radu volí politici.

10. 6. 2014
Ptá se: Michal

Dobrý den,

v čem je pro vás pracovně největší rozdíl mezi televizním vysíláním a vysíláním na internetu.

Děkuji za odpověď.

Odpovídá: DVtv

Dobrý den, určitě flexibilita - ale jinak se teprve rozjíždíme. Pokud jde o obsah, tak se snažíme, aby divák rozdíl prakticky nepoznal. JR

10. 6. 2014
Ptá se: Petr

Dobrý den pánové, kdy se dostane projekt DVtv do fáze, že s ním budete spokojení a na jaké novinky se v nejbližší době můžeme těšit? Vaše stránka "Video" je dost nepřehledná a člověk se v záplavě těch videí ztrácí.

Odpovídá: DVtv

Souhlasím: na stránce a videopřehrávači je ještě hodně práce. Ale už dnes můžete vidět první velké změny: v úvodním obrázku k videu uvidíte stopáž, v pravém sloupci související videa, během dne přidáme možnost automaticky přehrát celou denní produkci, video můžete zastavit mezerníkem - a další vylepšení budou následovat. JR

10. 6. 2014
Ptá se: PN

Chtěl bych si pustit celý pořad a ne spoustu krátkých videí!

Odpovídá: DVtv

Ode dneška to bude možné:-)mv

10. 6. 2014
Ptá se: Olda

Zdravím, jaké hosty v nejbližší době plánujete a jak se vám libí v Karlíně?

Odpovídá: DVtv

Také zdravím, hosty plánujeme až na výjimky na denní aktuální bázi - dnes točím duel ministry školství Chládek a Václav Klaus ml., mluvit budu s Hynkem Kmoníčkem a také o české justici s Tomášem Němečkem a pak namátkou o víkendu chystáme dvě reportáže o počítačovém studiu Warhorse. A v Karlíně je fakt hezky!mv

10. 6. 2014
Ptá se: marek

Dobrý den,
asi to není otázka přímo na Vás, ale přesto:
Kdy uděláte něco s webovou aplikací? Současná podoba bez možnosti kontinuálního sledování jednotlivých rozhovorů, je dle mého názoru největší slabinou projektu.

Odpovídá: DVtv

Zdravím, viz jedna z předchozích odpovědí, mv

10. 6. 2014
Ptá se: šum

Líbí se mi vaše reportáže. Plánujete více vyjíždět z redakce do terénu?

Odpovídá: DVtv

To jsme rádi:-) Určitě chceme vyjíždět čím dál víc - jen se zatím potřebujeme dostat do určitého produkčního komfortu, který nám umožní věnovat část času právě na točení v exteriérech,mv

10. 6. 2014
Ptá se: kateřina kloubová

Zatím máte jako hosty samá esa. Já bych měla obavy, že si je brzy vystřílím, zase jich přeci jen, v ČR není tolik. :-) Budou i nadále rozhovory dány aktuálním děním, nebo máte i "okurkový" plán témat, která jsou zajímavá, ale ne zcela žhavá?

Odpovídá: DVtv

O okurkách snad opravdu točit nebudeme :) A chceme být aktuální - a předchozí léta okurková sezóna vlastně ani nebyla. Tak nám držte palce, ať se to povede i letos. Díky! JR

10. 6. 2014
Ptá se: Soňa

Dobrý den,

zajímalo by mě jestli vás neruší okolní redakční šum při natáčení.

Odpovídá: DVtv

Dobrý den, máte pravdu - není to ideální, řešení je bohužel obtížnější, než jsme čekali - ale pracujeme na tom a snad už brzy bude i v tomto ohledu klidněji. JR

10. 6. 2014
Ptá se: Tomáš Kaplan Fojtík

K mé předchozí otázce drobná otázka: Ne Zdeňka Šarapatku, ale Milana Šarapatku. I když ono je to prašť jako uhoď :)

Odpovídá: DVtv

Zdravím, nejtěžší byl zatím první den - popravdě některým z nás z toho málem hráblo:-) O živém vysílání od počátku uvažujeme. Ale v našem plánu jde o položku někde na konci "první desítky" - přeci jen si potřebujeme zažít spoustu nových věcí a teprve pak se pustíme do live vysílání.mv

10. 6. 2014
Ptá se: Boba

Zdraví,co tak pozvat kmotry Janouška nebo Titiga ti se taky radi ukazuji v tv a twiteru :-)

Odpovídá: DVtv

Zdravím, rádi je přivítáme a pokud na ně máte nějakou páku, aby přišli, budeme rádi:-)mv

10. 6. 2014
Ptá se: Standa

Není to špatné, jen mi přijde, že jsou rozhovory krátké.
Když už se dostanete konečně k jádru problému, tak se moderátor s hostem loučí. Škoda.
Narážím tím např. na poslední rozhovory, s p. Bémem a s p.Svobodou a s úděsně odpovídajícím a dovolým si říci "nameděným" panem Ištvánem. Nějak mu narostly křídla, na to, že před rokem schodil vládu a kde nic tu nic!
Kdyby byl rozhovor delší, tak je mohl moderátor více dostat pod tlak a něco z nich dostat, myslím tím kloudnou odpověď.
Vždyť jsou ty osoby většinou placeni z našich peněz (daňových poplatníků), tak ať kurňa odpovídají!:-)
Neuškodila by ani větší přehlednost archivu a zajímavější internové prostředí.Co Vy na to?Jinak držím palce!

Odpovídá: DVtv

Zdravím - co se týče archivu a vůbec uživatelského prostředí, tak už dnes je výrazně přátelštější. A na dalších změnách stále pracujeme. A co se týče délky rozhovorů - fakt mě těší, že vám duel Bém&Svoboda přišel krátký - měl 20 minut:-)mv

10. 6. 2014
Ptá se: Bobo

Proč je Martim tak červený,nervózní nebo nejde klimatizace?

Odpovídá: DVtv

Dobrý den, asi narážíte na první videa - to jsem byl nervózní, červený a nešla klimatizace:-) mv

10. 6. 2014
Ptá se: marek

Jaký mají v daném konceptu smysl videa "VE ZKRATCE"? Dívá se na ně někdo? Můj dojem je, že pouze ještě více znepřehledňují už tak chaotický web.

Odpovídá: DVtv

Web ode dneška vypadá jinak - právě na základě diváckých reakcí jsme ho změnili. Jinak krátká videa jsou pro diváky, kteří chtějí vidět rychle hlavní poselství rozhovoru třeba na mobilu - ale těší nás, že vás zajímají především celé rozhovory a debaty. JR

10. 6. 2014
Ptá se: Mirek

Dobrý den, jak jste spokojeni se začátkem vašeho nového projektu po stránce kvality a také sledovanosti? Jinak přeji hodně štěstí a trpělivosti :)

Odpovídá: DVtv

Dobrý den, se sledovaností jsme v zásadě spokojeni, s technickou kvalitou válčíme. Ale už dnes jsme změnili web, takže vývoj jde správným směrem.mv

10. 6. 2014
Ptá se: Hana

Chci jen poděkovat za tento pořad.Vždy se těším na další den na další díl.Přeji hodně úspěchů do další práce a hodně dalších dobrých otázek vašim hostům.Ještě jednou velké díky.

Odpovídá: DVtv

My děkujeme Vám za Vaši přízeň, snad nebudete zklamána:-)mv

10. 6. 2014
Ptá se: Dominik

Ve srovnani s praci pro Udalosti, komentare - je snazsi nebo slozitejsi dotlacit do studia politky a zajimave hosty? Nebojite se, ze pri ozehavych tematech je proste do neverjnopravniho poradu nedostanete?

Odpovídá: DVtv

První týdny ukazují, že hosté do DVTV chodí, a to i politické špičky - samozřejmě musíme trochu jinak plánovat, ale zatím jsme se s odmítnutím příliš nesetkali - a snad brzy přivítáme i pana prezidenta nebo premiéra :)
JR

10. 6. 2014
Ptá se: Jiří Malina

Prosím o odkaz na internet live. Děkuji

Odpovídá: DVtv

Jestli myslíte stránku DVTV, pak stačí zadat www.dvtv.cz. JR

10. 6. 2014
Ptá se: Pepa

Dobrý den paní Drtinová, ověřovala jste si před rozhovorem s paní Válkovou , zda se soudce Veselý těší dle Vašich slov dobré pověsti? Dle objektivních soudních veřejných informací je jeden z nejhorších soudců ve Středočeském kraji. Jak si vysvětlujete tuto z Vašich úst zavádějící dezinformaci.
Děkuji

Odpovídá: DVtv

Zdravím, Daniela tu momentálně není, dotaz jí předáme,mv

10. 6. 2014
Ptá se: Irena

Co vás zatím v novém projektu nejvíc překvapilo, pokud něco?

Odpovídá: DVtv

Dobrý den, vlastně jsme překvapeni tím, jak hodně se nám potvrzuje, že "obsah je král", mv

10. 6. 2014
Ptá se: Dominik Šlechta

Dobrý den,

1.Budete vysílat také live? Myslím tím živé debaty tak jak to má například Moravec na ČT.

2.Jak se vám spolupracuje se společností economia?
3.Co plánujete v blízké době za novinky? Na co se máme těšit?4. Bylo těžké zvyknout si na práci v online tv?5. Jste spokojeni z výsledky sledovanosti? Předčilo to vaše očekávání nebo ne?Děkuji předem za odpovědi a přeji vám hodně štěstí a vysokou sledovanost.

Odpovídá: DVtv

Díky za přání vysoké sledovanosti! :) Pokud jde o živé vysílání, rádi bychom se k němu dopracovali časem - teď se ale musíme zejména sžít s novým médiem. Spolupráce s Economií, která je naším partnerem v tomto projektu, je zatím velmi pozitivní. A pokud jde o novinky, tak už dnes jsme zapracovali řadu změn ve videopřehrávači i na základě zpětné vazby od diváků. A pokud jde o sledovanost, zatím nás velmi příjemně překvapila. Díky a hodně štěstí i Vám! JR

10. 6. 2014
Ptá se: Ondřej

Dobrý den,
předně musím pořad pochválit - jedná se o jeden z mála formátů, na který se dá na českém internetu potažmo i televizi dívat.
Oceňuji snahu moderátorů opravdu vyzvědět názor hosta - jen tak dále!
Krátký čas rozhovoru mi naprosto vyhovuje.

Jak dlouho jste formát připravovali? Jak velký je realizační tým?S jakým rozpočtem pracujete?Děkuji za vaše odpovědi a za tento pořad.

Odpovídá: DVtv

Díky za Vaše hodnocení! Na projektu jsme pracovali několik měsíců, v týmu nás je cca 8-9. Zdravim,mv

10. 6. 2014
Ptá se: Dominik

Jak dulezita je pro vas okamzita zpetna vazba na webu & socialnich sitich? Dostavate vice nebo mene komentaru ve srovnani s CT?

Odpovídá: DVtv

Je pro nás extrémně důležitá - díky za ni! A reakcí dostáváme v posledních dnech opravdu hodně: těší nás chvála za obsah i zpětná vazba k některým technickým problémům - i právě na jejím základě se snažíme vylepšovat, první velká sada vylepšení na přehrávači už dnes. JR

10. 6. 2014
Ptá se: Alex Kelin.

Máte nějaký recept na to aby Čro a ČT začaly reálně vykonávvat funkci veřejnoprávních médií? (Omlouvám se za naivní otázku)

Odpovídá: DVtv

Nemáme:-)mv

10. 6. 2014
Ptá se: Boba S

Nezvažujete na konec vzít do studia policického nezavislého komentátora co by všechno zhrnul a polopatě a popravdě vysvětlil jak hosté často kličkují a vymlouvají se?

Odpovídá: DVtv

Komentátory, analytiky a experty využíváme rádi - zasazují věci do kontextu, z něhož někteří politici rádi utíkají. A těší nás, že mají analytické rozhovory úspěch i u diváků. JR

10. 6. 2014
Ptá se: Ládik!!!

Dobrý den,
nemám otázku. Jen vám přeji hodně úspěchů.

Odpovídá: DVtv

Díky! A dívejte se dál :) JR

10. 6. 2014
Ptá se: Janek

Dobrý den,

fakt mě bavíte :-) Líbí se mi, jak jste nekompromisní a že se nebojíte zeptat i na otázky, které jdou proti proudu.
Zatím jsem viděl všechna videa, škoda že jich není ještě víc, ale chápu že na váš malý tým je to práce až až. Jste spokojení se sledovaností? Sledovanost musí strmě růst!

Odpovídá: DVtv

Se sledovaností jsme zatím spokojeni, děkujeme za Vaše nadšení! A počet videí roste každý den - dejte nám vědět, až budete s jejich počtem spokojen - třeba na FB nebo TW profilu DVTV !mv

10. 6. 2014
Ptá se: Petr

Jak muzu vas projekt jako divak podporit? Zvazujete treba moznost daru prez web (napriklad Bitcoin) nebo crowdfunding pomoci Kickstarteru apod?

Odpovídá: DVtv

Díky! O crowdfundingu přemýšlíme zejména u speciálních projektů - a velmi nás těší, že se diváci ozývají i sami s nabídkou podpory. Určitě vám dáme včas vědět - chceme, aby takové projekty měly jednoznačnou přidanou hodnotu pro naše diváky. JR

10. 6. 2014
Ptá se: tomh brno

Vaše rozhovory se mi líbí ale myslím že pro trochu hlubší pohled by to chtělo natáhnout rozhovor tak na dvojnásobek...Připadá mi, že teď to téma berete tak letem světem, což mi připadá škoda - témata máte vážně dobrá!

Přeji úspěšné pokračování raketového startu!

Odpovídá: DVtv

Zdravim, těší nás, že 20 minutová videa vnímáte jako krátká:-)mv

10. 6. 2014
Ptá se: Pavlík

Dobrý deň,
akých hostí máte pripravených na zbytok tohto týždňa?

Veľa zdaru!

Odpovídá: DVtv

Dobrý den, už dnes třeba debata ministra školství Chládka s Václavem Klausem mladším, zítra ministr obrany Stropnický, na čtvrtek je domluven pražský primátor Hudeček. Mnoho zdaru i Vám! JR

10. 6. 2014
Ptá se: Brněnský student

Dobrý den,
plánujete do budoucna tvorbu debat (speciálů)i v jiných typech prostředích (např. ve styl Václava Moravce - Afghánistán, pražský hrad atd.)?
Ve vašem snažení Vám jinak přeji mnoho úspěchů

Odpovídá: DVtv

Zdravíme, speciály, které zmiňujete jsou samozřejmě zajímavé - pokud ovšem má smysl kvůli danému tématu jet do exteriéru. Rozhodně nechceme dělat speciály jen kvůli pocitu, že "jsme na Hradě". Ale ano - právě na takové projekty zvažujeme komunitní financování,mv

10. 6. 2014
Ptá se: Tomáš

Díky za skvělý projekt a přeji hodně úspěchů!
Dotaz: plánujete vybudovat okolo projektu komunitu? Konkrétně - místo kam psát podněty, diskutovat o nich, hlasovat, apod.

Odpovídá: DVtv

Díky za přání! Pokud jde o komunitu - můžete se stát našimi fanoušky na facebooku či nás sledovat na twitteru. JR

10. 6. 2014
Ptá se: Johan

Je nějaká možnost, jak Vám lze navrhovat hosty?

Odpovídá: DVtv

Dobrý den - hosty lze navrhovat na FB profilu https://www.facebook.com/DVTV.cz nebo na TW účtu https://twitter.com/DVTVcz . Bohužel musím pracovat na přípravě na dnešní dávku rozhovorů - moc děkujeme za všechny dotazy i za Vaši přízeň! Zdravíme - Martin Veselovský a Jan Rozkošný za DVTV.

10. 6. 2014
Ptá se: Jaroslava Růžičková

Bez dotazů, velká spokojenost, věřila jsem Vám, témata dynamická a štěpná. Gratuluji k báječnému rozhodnutí.

Odpovídá: DVtv

Díky za gratulaci - velmi nás těší. A pokud budete chtít vědět víc, o tom co připravujete, stačí se stát naším fanouškem na facebooku či nás sledovat na twitteru. Díky! JR

10. 6. 2014
Ptá se: Jakub

Vadí mi ve vysílání DVtv reklamy. Nelze to omezit, než začne pořad, jsou 1-2 minuty jen reklamy?

Odpovídá: DVtv

Dobrý den, před každým videem je jen 10 vteřin nepřeskočitelné reklamy, bez které se na druhou stranu neobejdeme. Nejsme a nechceme být sponzorovaný projekt, míříme k soběstačnosti.mv

10. 6. 2014
Ptá se: JR

Znáte seriál The Newsroom? Sledujete ho?

Kdo je Vaším vzorem ve Vaší profesi?

Děkuji moc za odpovědi!

Odpovídá: DVtv

Zdravim, ne že bychom se nedivali na jine serialy, ale svym zpusobem nas Newsroom okouzlil a Will McAvoy je dobrý vzor:-)mv

 

Právě se děje

Další zprávy