Smíchov čeká velká proměna. Podívejte se, jak bude vypadat nový dopravní uzel v Praze

jkr ČTK a69 architekti, jkr, ČTK
30. 5. 2019 5:30
Praha 5 představuje veřejnosti projekt výstavby dopravního terminálu na smíchovském nádraží. Návrh počítá se zánikem autobusového terminálu Na Knížecí, který se přesune o několik stovek metrů dál nad budovu smíchovského vlakového nádraží. V následujících letech má v okolí vzniknout čtvrť s bytovými domy, kancelářskými prostory nebo školou. Investorem je společnost Sekyra Group. První fáze projektu by měla být hotová za dva roky. Celkem projekt zahrnuje přes 216 tisíc metrů čtverečních pozemků a dokončen by mohl být za 12 až 15 let. Vizualizace jsou k nahlédnutí také v Malé galerii ve Štefánikově ulici, kde jsou vystaveny od úterý do pátku odpoledne až do 28. června.
 

Právě se děje

před 54 minutami

V kádru Běloruska pro MS je Šarangovič z New Jersey, Andrej Kosticyn chybí

Útočník Jegor Šarangovič z New Jersey je hlavní hvězdou sedmadvacetičlenné nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa. Vedle jediné posily z NHL jsou v kádru také tři naturalizovaní Kanaďané a dva Američané. Chybí útočník Andrej Kosticyn z Pardubic, který se v přípravě na šampionát zranil.

Nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Alexej Kolosov, Danny Taylor (oba Dinamo Minsk/KHL), Konstantin Šostak (Čerepovec/KHL),

obránci: Stěpan Falkovskij, Vladislav Jerjomenko, Ilja Solovjov, Ilja Šinkevič, Dmitrij Znacharenko (všichni Dinamo Minsk/KHL), Dmitrij Koronov, Jevgenij Lisovec (oba Ufa/KHL), Andrej Antonov (Junosť Minsk), Nick Bailen (Čeljabinsk/KHL), Kristian Chenkel (Kazaň/KHL),

útočníci: Arťom Děmkov, Francis Paré, Shane Prince (všichni Dinamo Minsk/KHL), Sergej Drozd, Stanislav Lopačuk, Michail Stefanovič (Junosť Minsk), German Něstěrov (Gomel), Andrej Bělevič (Nižnij Novgorod/KHL), Vladislav Kodola (Čerepovec/KHL), Nikita Komarov (Omsk/KHL), Sergej Kosticyn (Bratislava Capitals/ICEHL), Geoff Platt (Ufa/KHL), Jegor Šarangovič (New Jersey/KHL), Danila Klimovič (Zubři Minsk).

před 1 hodinou

AT&T v mnohamiliardové transakci spojí mediální součást s firmou Discovery

Americká telekomunikační společnost AT&T spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery. Vznikne tak samostatný mediální podnik, jenž bude schopen konkurovat i firmám Netflix a Walt Disney.

AT&T podle odhody získá asi 43 miliard USD (901,5 miliardy Kč) a její akcionáři budou mít v nově sloučené skupině většinový podíl, uvedla agentura Reuters.

Další zprávy