Internet rozzářily desetitisíce svíček za 17. listopad

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
18. 11. 2009 8:25
Oslava dvaceti let svobody rozsvítila svíčky na Facebooku

Praha - Je vám líto, že lidí, kteří zapalují každý rok svíčky u památníku 17. listopadu na Národní třídě, tak ubývá? Rozsviťte svíčku i za ně - alespoň na internetu!

Tak zněla jednoduchá výzva, kterou jsme nabídli vám, čtenářům Aktuálně.cz, v předvečer dvaceti let od Sametové revoluce.

Jen za první půlden - do úterních 13:00 - si na Facebooku svíčku zapálilo 16 469 uživatelů. Tedy bezmála 17 tisíc lidí, kteří stejně jako redakce Aktuálně.cz usoudili, že Listopad je dobře si připomínat.

Do konce svátečního dne přibyly další tisíce, aktuální počet dosahuje 30 tisíc.

"Že se během pár hodin rozzáří internetem tolik svíček, jsme upřímně nečekali. Zdá se, že Listopad 89 pořád pro hodně lidí hodně znamená," myslí si Jakub Unger, šéfredaktor Aktuálně.cz.

Pokud chcete zažehnout plamínek za svobodu slova a oběti totalitní moci, učiňte tak - zde.

Aplikace bude dostupná během celého „revolučního“ týdne.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Na Maltě zadrželi muže, kterého podezírají ze zprostředkování vraždy novinářky

Maltská policie zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. S odvoláním na své zdroje o tom v úterý informovala agentura Reuters. Podle listu Times of Malta zadržený nabídl policii spolupráci výměnou za prezidentskou milost. Novinářka, která psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy