Internet rozzářily desetitisíce svíček za 17. listopad

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
18. 11. 2009 8:25
Oslava dvaceti let svobody rozsvítila svíčky na Facebooku

Praha - Je vám líto, že lidí, kteří zapalují každý rok svíčky u památníku 17. listopadu na Národní třídě, tak ubývá? Rozsviťte svíčku i za ně - alespoň na internetu!

Tak zněla jednoduchá výzva, kterou jsme nabídli vám, čtenářům Aktuálně.cz, v předvečer dvaceti let od Sametové revoluce.

Jen za první půlden - do úterních 13:00 - si na Facebooku svíčku zapálilo 16 469 uživatelů. Tedy bezmála 17 tisíc lidí, kteří stejně jako redakce Aktuálně.cz usoudili, že Listopad je dobře si připomínat.

Do konce svátečního dne přibyly další tisíce, aktuální počet dosahuje 30 tisíc.

"Že se během pár hodin rozzáří internetem tolik svíček, jsme upřímně nečekali. Zdá se, že Listopad 89 pořád pro hodně lidí hodně znamená," myslí si Jakub Unger, šéfredaktor Aktuálně.cz.

Pokud chcete zažehnout plamínek za svobodu slova a oběti totalitní moci, učiňte tak - zde.

Aplikace bude dostupná během celého „revolučního“ týdne.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Stát může vyplácet další program COVID nájemné, má schválení Evropské komise

Evropská komise udělila notifikaci třetí výzvě programu COVID nájemné. Sdělila to Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které program připravilo a díky schválení komise může začít vyplácet dotace. Stát z COVID nájemného III přispívá podnikatelům zasaženým v souvislosti s pandemií 50 procent na komerční nájem za čtvrtý kvartál loňského roku. Zájemci mohou o podporu žádat do 8. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy