Kterak Věci veřejné do Strakovky vstoupily. A pak hrozily

Kterak Věci veřejné do Strakovky vstoupily. A pak hrozily
Voliče lákaly i ne zcela oblečené "ženy Věcí veřejných".
Kristýna Kočí by se dnes už do kalendáře VV nedostala...
Tady je ještě v houfu.
Šťastný superguru. Skandály teprve přijdou.
Foto: Ludvík Hradilek
Domácí Domácí
4. 4. 2012 8:20

Praha - Před dvěma roky se popularita Věcí veřejných takřka dotýkala hvězd. Partaj reprezentovaná mediálním miláčkem Radkem Johnem a pohlednými političkami se posléze hladce dostala do sněmovny a také do vlády.

Následovalo vystřízlivění, první konflikty a nakonec tragikomedie s úplatky/půjčkami a údajnými pokusy o puč.

Teď, dva roky po vrcholu popularity, se klíčové postavy tehdejšího úspěšného týmu střídají u soudu. Někteří v roli svědků, jiní jako obžalovaní.

A doprostřed toho se strana pustila do dalšího kola výhrůžek o odchodu z vlády.

Připomeňte si uplynulé dva roky s Věcmi veřejnými ve fotografiích Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Ruský šéf obrany nařídil, aby se vojáci z jihozápadu země vrátili na základny

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu ve čtvrtek ukončil vojenská cvičení na jihu a západě země a nařídil vojákům, aby se v pátek začali vracet na své stálé základny. Informovaly o tom tiskové agentury. Šojgu rozhodnutí oznámil z anektovaného poloostrova Krym, kde dohlížel na rozsáhlé vojenské cvičení. Kyjev a Západ posilování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou v posledních dnech sledují s obavami.

"Vojáci prokázali schopnost poskytnout zemi spolehlivou obranu. V tomto ohledu jsem se rozhodl ukončit prověřovací akce v Jižním a Západním vojenském okruhu," prohlásil ruský ministr obrany několik hodin poté, co na Krymu manévry začaly. Vojáci by se měli na své stálé základny začít vracet od pátku a přesuny dokončit do 1. května.

Agentury Reuters a AP podotkly, že z oznámení není zcela jasné, zda se rozkaz ke stažení jednotek týká všech vojáků, které Moskva na Krym a jihozápad Ruska přesunula. AP zároveň píše, že ministr obrany nařídil ponechat některé zbraně na západě země pro příští vojenské cvičení, které by se mělo konat v letošním roce. Zůstat mají ve vojenském výcvikovém prostoru Pogonovo ve Voroněžské oblasti, zhruba 160 kilometrů východně od ukrajinských hranic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy