Kterak Věci veřejné do Strakovky vstoupily. A pak hrozily

Kterak Věci veřejné do Strakovky vstoupily. A pak hrozily
Voliče lákaly i ne zcela oblečené "ženy Věcí veřejných".
Kristýna Kočí by se dnes už do kalendáře VV nedostala...
Tady je ještě v houfu.
Šťastný superguru. Skandály teprve přijdou.
Foto: Ludvík Hradilek
Domácí Domácí
4. 4. 2012 8:20

Praha - Před dvěma roky se popularita Věcí veřejných takřka dotýkala hvězd. Partaj reprezentovaná mediálním miláčkem Radkem Johnem a pohlednými političkami se posléze hladce dostala do sněmovny a také do vlády.

Následovalo vystřízlivění, první konflikty a nakonec tragikomedie s úplatky/půjčkami a údajnými pokusy o puč.

Teď, dva roky po vrcholu popularity, se klíčové postavy tehdejšího úspěšného týmu střídají u soudu. Někteří v roli svědků, jiní jako obžalovaní.

A doprostřed toho se strana pustila do dalšího kola výhrůžek o odchodu z vlády.

Připomeňte si uplynulé dva roky s Věcmi veřejnými ve fotografiích Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Biden představil svůj tým pro komunikaci, budou v něm jenom ženy

Nově zvolený americký prezident Joe Biden představil svůj komunikační tým, který tvoří pouze ženy. Ředitelkou komunikace Bílého domu se stane mluvčí Bidenova volebního štábu Kate Bedingfieldová. Bidenovou tiskovou mluvčí pak bude Jen Psakiová, která byla mluvčí ministerstva zahraničí za vlády Baracka Obamy, uvedla agentura Reuters.

Mluvčí viceprezidentky Kamaly Harrisové bude Symone Sandersová, která byla hlavní poradkyní kampaně Bidena a Harrisové. Ředitelkou pro komunikaci příští první dámy Jill Bidenové bude Elizabetha Alexanderová, mluvčí Bidena v době, kdy zastával funkci viceprezidenta. Dalšími členkami týmu budou Karin Jeanová-Pierrová, Ashley Etiennová a Pili Tobarová.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Prezident Zeman žádá po šéfovi BIS jména špionů i detaily živých operací, píše server

Podle serveru iRozhlas si prezident Miloš Zeman vyžádal u šéfa Bezpečnostní a informační služby (BIS) Michala Koudelky jména ruských špionů v Česku, lidí, kteří s nimi spolupracují, a také seznam operací, které tu provádějí. "Podle expertů je takový úkol ale problematický - každá zpravodajská služba brání svoje zdroje a takto podrobnými informacemi by mohlo dojít k jejich prozrazení," píše server. 

Zdroj: Domácí
před 1 hodinou

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy