Hana Hegerová měla srdeční příhodu, je v umělém spánku

Domácí Domácí
Aktualizováno 4. 12. 2014 13:48
Zpěvačka byla hospitalizována ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.
Hana Hegerová.
Hana Hegerová. | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Praha - Třiaosmdesátiletou zpěvačku Hanu Hegerovou postihla srdeční příhoda a leží v umělém spánku ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Informaci přinesl deník iDNES.cz.

"Můžeme potvrdit její hospitalizaci," uvedl pro server mluvčí nemocnice Filip Brož. Další informace o zdravotním stavu zpěvačky ale odmítl poskytnout.

Hana Hegerová, vlastním jménem Carmen Farkašová, se narodila 20. října 1931 na Slovensku. Začínala v žilinském divadle. Na přelomu 50. a 60. let vystupovala v pražském divadle Rokoko a poté v Semaforu. Koncertovala však také v zahraničí, například slavné pařížské Olympii. 

Zpěvačka šansonů spolupracovala se skladatelem Petrem Hapkou a textařem Michalem Horáčkem. Za album Potměšilý host, s hitem Levandulová, získala v roce 1992 platinovou desku od Supraphonu. V roce 1996 ji Akademie populární hudby zapsala do Síně slávy.

V roce 2002 obdržela od tehdejšího prezidenta Václava Havla medaili Za zásluhy. 28. října letošního roku jí prezident Miloš Zeman udělil Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy za vynikající zásluhy o rozvoj humanity. 

 

Právě se děje

před 13 minutami

Muž, jenž v březnu útočil v salonech v Georgii, se přiznal ke čtyřem vraždám

Muž obviněný z březnového zastřelení osmi lidí v masážních a kosmetických salónech v okolí Atlanty v americkém státě Georgia se v úterý přiznal ke čtyřem vraždám. Šest z osmi obětí byly ženy asijského původu. Informovala o tom agentura Reuters.

K tomu, že v polovině března zavraždil čtyři lidi v lázeňském salonu v okrese Cherokee asi 64 kilometrů severně od Atlanty, se Robert Aaron Long přiznal u soudu. Potvrdil také, že souhlasí s doporučením, aby byl v souvislosti s těmito vraždami odsouzen k čtyřem navazujícím doživotním trestům bez možnosti předčasného propuštění a dalším 35 letům na základě dalších bodů obžaloby.

Jeho oběti v okrese Cherokee byly identifikovány jako 33letá Delaina Ashley Yaunová, 54letý Paul Andre Michels, 49letá Xiaojie Yanová a 44letá Daoyou Fengová.

Long byl také obžalován z vražd dalších čtyř žen v okrese Fulton, kde se nachází Atlanta. Prokurátorka Fani Willisová uvedla, že Long na ženy v Atlantě cílil kvůli jejich rase, pohlaví a původu. Navrhne, aby byl odsouzen k trestu smrti.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy