Gymnazisté stávkovali. "Z rudých bažin vylézají typy, o nichž jsme doufali, že už je neuvidíme."

Gymnazisté stávkovali. "Z rudých bažin vylézají typy, o nichž jsme doufali, že už je neuvidíme."
Gymnázium Jana Keplera pět minut před dvanáctou ve středu 15. 3. 2018.
Nic mimořádného se tu neděje.
Plakátky na schodišti.
Za chvíli by měla proběhnout výstražná stávka.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
15. 3. 2018 14:24
K výzvě vysokoškoláků k výstražné stávce na obranu ústavních a společenských zvyklostí a hodnot se připojili i studenti Gymnázia Jana Keplera v Praze.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy