Fotky: "Buldozer" odchází. Taková byla éra Jiřího Paroubka

Fotky: "Buldozer" odchází. Taková byla éra Jiřího Paroubka
Rok 2005: Hvězdný rok Jiřího Paroubka. Po Grossově aféře s financováním bytu se pražský komunální politik a poté ministr pro místní rozvoj v Grossově vládě stává premiérem.
Rok 2006: Premiér Paroubek se na mimořádném sjezdu stává i předsedou ČSSD, kterou přebarvil na oranžovo. Tehdy ještě ve shodě s expředsedou Milošem Zemanem. Vztahy se brzy pokazí.
Předvolební kampaň 2006: Jiří Paroubek hřímá a ODS nazývá "politickou pakáží".
Předvolební boj se zužuje na duel Paroubek-Topolánek. A v parlamentních volbách vyhrává modrý Mirek.
Foto: Ludvík Hradilek
Obrazová sekce
7. 11. 2014 14:35
Jiří Paroubek razantně vstoupil do nejvyšší politiky v roce 2005. Připomeňte si jeho politickou kariéru na snímcích z archivu Aktuálně.cz.

Praha - Jiří Paroubek byl premiérem a předsedou sociálních demokratů. V posledních letech ale už nepatřil mezi hlavní politické hráče. S nově založenou stranou LEV 21 - Národní socialisté se mu ve volbách nedařilo.

V pátek Paroubek oznámil postupný odchod z politiky.

"V průběhu listopadu ve funkci předsedy strany LEV 21 skončím," prohlásil bývalý premiér.

Podle svých slov nepředpokládá, že by se během dalších deseti let do politiky vrátil. "A pak už nebudu zrovna perspektivní junior," doplnil.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy