Foto: Ralsko se potýká s dědictvím okupace i 90. let, lidé tu volí komunisty

Foto: Ralsko se potýká s dědictvím okupace i 90. let, lidé tu volí komunisty
Ralsko jsme zažili deštivé, což není v tomhle kraji úplně zvykem. Název jeho centrální oblasti - Kuřívody - odkazuje na to, že zde bývalo vody tak pro drůbež. Dnes je jí dost pro všechny.
Roli paměti obce zde sehrává Václav Bilický, major ve výslužbě, který byl celý život policejním pyrotechnikem. Dobře ví, kolik munice už se ze zdejších lesů podařilo uklidit...
Figurína v muzeu také poslouchá...
Je tu munice všech druhů, třeba i z první světové války...
Foto: Zbyněk Pecák
Jan Wirnitzer Zbyněk Pecák, Jan Wirnitzer
6. 10. 2017 18:51
Ralsko je unikátní město. Vzniklo v lesích bývalého vojenského prostoru, tvoří ho množství odlehlých usedlostí. Dědictví minulosti je tu stále hodně znát, a to nejen té okupační, ale i 90. let.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Nový sníh může v pátek zkomplikovat dopravu, hlavně na severu a východě republiky

Na severu a východě České republiky bude v pátek opět sněžit, místy připadne od pěti do deseti centimetrů mokrého sněhu, který může lámat stromy a působit výpadky proudu. Komplikace lze čekat také v dopravě. Na svém webu to ve čtvrtek uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jeho upozornění před novou sněhovou pokrývkou platí od pátečního ráno do večera až noci pro severní oblasti Ústeckého, Libereckého a Olomouckého kraje, severovýchod Královéhradeckého, Pardubického a Zlínského kraje a celý Moravskoslezský kraj.

Řidičům meteorologové doporučují, aby při cestování do těchto regionů sledovali dopravní zpravodajství a jezdili opatrně. Do hor by se neměli vydávat bez zimní výbavy, včetně sněhových řetězů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy