Foto: Ralsko se potýká s dědictvím okupace i 90. let, lidé tu volí komunisty

Foto: Ralsko se potýká s dědictvím okupace i 90. let, lidé tu volí komunisty
Ralsko jsme zažili deštivé, což není v tomhle kraji úplně zvykem. Název jeho centrální oblasti - Kuřívody - odkazuje na to, že zde bývalo vody tak pro drůbež. Dnes je jí dost pro všechny.
Roli paměti obce zde sehrává Václav Bilický, major ve výslužbě, který byl celý život policejním pyrotechnikem. Dobře ví, kolik munice už se ze zdejších lesů podařilo uklidit...
Figurína v muzeu také poslouchá...
Je tu munice všech druhů, třeba i z první světové války...
Foto: Zbyněk Pecák
Jan Wirnitzer Zbyněk Pecák, Jan Wirnitzer
6. 10. 2017 18:51
Ralsko je unikátní město. Vzniklo v lesích bývalého vojenského prostoru, tvoří ho množství odlehlých usedlostí. Dědictví minulosti je tu stále hodně znát, a to nejen té okupační, ale i 90. let.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy