Foto: První přímý přenos z haly ČSTV

Foto: První přímý přenos z haly ČSTV
A to přitom tato budova spala "pouhých" 22 let.
Se stavbou se začalo v roce 1989, tedy krátce před sametovou revolucí.
Plány byly veliké. Sahaly až k mistrovství světa v některém z halových sportů.
Jenže v roce 1991 došly peníze. A v Pardubicích se mluvilo také o tom, že to inženýři špatně navrhli a že hala neměla potřebné parametry pro případná mezistátní utkání.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
20. 1. 2014 15:30

Měla to být velkolepá sportovní hala ČSTV, která by splňovala parametry potřebné pro pořádání mistrovství světa v basketbalu či jiném halovém sportu. Stavět se začalo v Pardubicích v roce 1989, o dva roky později došly peníze. První přímý přenos se tady konal až v lednu 2014 - z demolice stavby. Hala je však jen jedním z několika problematických objektů v centru Pardubic.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy