FOTO: Připomeňte si nejdůležitější chvíle Sobotkovy vlády

FOTO: Připomeňte si nejdůležitější chvíle Sobotkovy vlády
6. ledna - Sociální demokracie, hnutí ANO a lidovci podepisují po dlouhých a komplikovaných jednáních koaliční smlouvu.
17. ledna - Miloš Zeman jmenuje Bohuslava Sobotku premiérem. Na své ministry si však musí ještě necelé dva týdny počkat.
29. ledna - Prezident Zeman jmenuje vládu Bohuslava Sobotky až poté, co k řadě ministrů zveřejní řadu výhrad. Ročního výročí se ve funkci nedočkají hned dva z nich.
18. února - Po jedenáctihodinové debatě vyslovila Poslanecká sněmovna důvěru vládě Bohuslava Sobotky. Nováčci ve Sněmovně - poslanci hnutí Úsvit - místo hlasování opustili sál.
Foto: Ludvík Hradilek
Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
29. 1. 2015 19:37
Sobotkova vláda řídí zemi přesně rok. Prohlédněte si jmenování i odvolávání ministrů, koaliční hádky i volby očima fotografů.

Praha - Uplynul přesně rok od chvíle, kdy prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval kabinet Bohuslava Sobotky. Prvního výročí se nedočkali hned dva ministři, oba za hnutí ANO.

Vládní koalice si za rok prošla hádkami, komplikovanými jednáními ve Sněmovně i vyhrocenými volebními kampaněmi. Podívejte se ve fotogalerii.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Soud v Hongkongu odsoudil prvního člověka na základě bezpečnostního zákona

Soud v Hongkongu shledal vinným z terorismu a separatismu prvního člověka souzeného na základě  bezpečnostního zákona, který ve své poloautonomní provincii prosadil Peking přes místní i mezinárodní kritiku. Výši trestu určí soud později, odsouzenému hrozí až doživotí, informovaly zahraniční agentury.

Čtyřiadvacetiletý Tong Ying Kit loni 1. července, den po zavedení bezpečnostního zákona, najel na motorce do hloučku policistů. V ruce přitom třímal transparent s nápisem "Svobodu pro Hongkong, revoluce naší doby". Podle soudu právě tento text vyzývá k odtržení Hongkongu od Číny, a mladík je proto podle soudu vinen z podněcování k separatismu. Tong odmítl obvinění z terorismu, nabádání k separatismu i nebezpečného řízení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Draslovka koupí divizi americké společnosti Chemours za 11,3 miliardy Kč

Český chemický výrobce Draslovka Holding koupí divizi Mining Solutions americké společnosti The Chemours Company za více než 11,3 miliardy korun. Tato akvizice představuje první významnou investici společnosti Draslovka v USA, informoval v úterý mediální zástupce firmy Vít Kurfürst. V polovině července Draslovka oznámila nákup podniku na výrobu kyanidu sodného v Jihoafrické republice za 2,23 miliardy korun.

Podle firmy vznikne spojením aktivit Draslovky a Chemours v oblasti řešení pro těžební průmysl a chemických specialit a v kombinaci s nedávnou dohodu o převzetí aktivit jihoafrického Sasolu přední nadnárodní podnik schopný lépe sloužit zákazníkům po celém světě díky kombinaci technologických znalostí a inovací.

Draslovka Holding a.s. je soukromá holdingová společnost se sídlem v České republice, která se zabývá speciálními chemickými látkami a vlastními výrobními technologiemi. Vlastní ji čtyři české rodiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy