Foto: Před deseti lety zemřel Václav Havel. Připomeňte si jeho výjimečný život

Foto: Před deseti lety zemřel Václav Havel. Připomeňte si jeho výjimečný život
Václav M. Havel, Božena Havlová a jejich syn Václav přibližně v druhé polovině roku 1937.
Václav Havel (vpravo) a jeho bratr Ivan na balkoně jejich bytu na Rašínově nábřeží v Praze, 1950.
Václav Havel na Hrádečku objektivem svého přítele a fotografa Bohdana Holomíčka. Blíže nedatováno (přibližně 70. léta 20. století).
Prezident tehdejší ČSFR Václav Havel při návštěvě nejzápadnějšího výběžku evropské pevniny - skalnatého mysu Cabo da Roca v Portugalsku. 16. 12. 1990
Foto: ČT
Domácí Dan Poláček Domácí, Dan Poláček
Aktualizováno 18. 12. 2021 6:57
Před rokem 1989 byl hlavním symbolem protikomunistické opozice v Československu a po pádu režimu, k němuž významně přispěl, se stal prezidentem na více než dvanáct let. Dramatik, spisovatel a politik Václav Havel, ikona boje za svobodu a demokracii, zemřel před 10 lety, 18. prosince 2011.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Brankář Čiliak se po dvou letech vrací do Komety Brno

Slovenský hokejový brankář Marek Čiliak bude znovu po dvou letech chytat za Kometu Brno. Klub na svém webu oznámil, že jednatřicetiletý gólman začne ve středu s týmem trénovat. Čiliak naposledy působil v Popradu ve slovenské lize, v české nejvyšší soutěži má za sebou vedle Brna také angažmá ve Zlíně a Motoru České Budějovice.

V Brně ale působil dohromady deset let, chytal tam už v mládežnických kategoriích od roku 2005 a s Kometou vybojoval kompletní medailovou sbírku v extralize včetně titulů v letech 2017 a 2018. Spolu s play off za Kometu odchytal 276 z celkových 318 zápasů v nejvyšší soutěži.

"Pocity jsou neskutečné. Je to pro mě návrat domů. Když jsem míjel ceduli s názvem Brno, trochu jsem se v dobrém slova smyslu roztřepal," uvedl na webu Komety účastník dvou mistrovství světa. "Udělám všechno pro to, abych splatil důvěru, kterou jsem teď dostal," dodal brankář, který během kariéry také chytal za Znojmo v EBEL, Slovan Bratislava v KHL či za Nitru v nejvyšší slovenské soutěži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy