Foto: Krnáčová zůstává primátorkou, na hlasování ani nedošlo

Foto: Krnáčová zůstává primátorkou, na hlasování ani nedošlo
Za snahou o odvolání primátorky Prahy je její jednání o právním zastoupení v kauze Škodova paláce.
Krnáčová v úvodu odmítla důvod svolání jednání a řekla, že by se nikdy nedopustila ničeho nezákonného.
"Důvod, proč se tady scházíme, je podivný. Ten, kdo mě dobře zná, ví, že bych nikdy nejednala protizákonně, abych poškodila zájmy Prahy," řekla k tomu během rozpravy Krnáčová.
V úvodní diskusi opoziční zastupitel Václav Novotný (TOP 09) přednesl důvod návrhu odvolání. Tím je vyjednávání Krnáčové o právním zastoupení města s protistranou sporu - firmou Copa Retail, která je majitelem Škodova paláce.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek ČTK Vojtěch Marek, ČTK
14. 4. 2015 11:06
Opoziční zastupitelé TOP 09 a ODS chtěli odvolat primátorku Adrianu Krnáčovou. Návrh nakonec neprosadili.
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy