Foto: Sovětské vlajky a varování komunistů před přepisováním dějin. V Praze uctívali maršála Koněva

Podívejte se komunisty organizovanou demonstraci proti přepisování dějin v naší galerii.
Ivan Stěpanovič Koněv byl sovětský velitel, pověstný bezohledností vůči vlastním vojákům, jehož armáda osvobodila Prahu. Komunisté mu za to vystavěli nadživotní sochu.
Stojí u ní tabulka, na níž je veleben jako zachránce Prahy před zničením. Městská část Praha 6 chce sochu nově doplnit tabulkou s kontextem. A sice, že Koněv také brutálně potlačil maďarské povstání v roce 1956 (desetitisíce mrtvých), dohlížel na stavbu Berlínské zdi a byl jednou z hlavních postav sovětské okupace naší země v roce 1968.
Taková snaha se ovšem nelíbí zdejším komunistům, kteří přispěchali s demonstrací zrovna v době, kdy je Česko v ruských médiích středem zájmu díky prezidentu Zemanovi.
České prorusky zaměřené servery o akci pochopitelně (už dopředu) informovaly, což si samozřejmě žádá pěkné státnické fotografie.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
21. 11. 2017 20:34
Před sochou maršála Koněva na Praze 6 organizovali komunisté protest proti plánu zdejší radnice umístit na čistě oslavnou sochu vysvětlující tabulku. Na ní by mělo stát, že kromě zásluh na osvobození Prahy měl velitel Rudé armády Koněv vinu i na brutálním potlačení maďarského povstání v roce 1956, stavbě Berlínské zdi a okupaci Československa v roce 1968. Proti tomuto záměru se ale - zrovna v době návštěvy prezidenta Zemana v Rusku - sešla komunisty organizovaná demonstrace. Na níž vystoupil i Jaroslav Foldyna z ČSSD nebo předseda Českého svazu bojovníků za svobodu a bývalý spolupracovník komunistické policie Jaroslav Vodička. Všichni společně volali proti přepisování dějin.
 

Právě se děje

před 8 minutami

Český řidič kamionu zemřel na německé dálnici, když narazil do kolony aut

Při nehodě na dálnici v německém Sasku-Anhaltsku zahynul český řidič kamionu, který zřejmě kvůli nepozornosti naboural do kolony stojících vozidel. Informoval o tom deník Leipziger Volkszeitung. Neštěstí se stalo v pondělí odpoledne na dálničním úseku mezi Halle a Lipskem poblíž města Merseburg. Čtyřiatřicetiletý řidič zůstal po nárazu do stojícího kamionu zaklíněný v kabině a na místě podlehl svým zraněním. Podle policie zatím není zřejmé, zda řidiče přemohla únava nebo nehodu způsobila chvilková nepozornost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy