Obrazem: Výjimečně osvícený Slavín hostil mši za zesnulé, stovky lidí zapálily svíčku

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
2. 11. 2019 23:04
Lidé v Česku si v sobotu připomněli Památku zesnulých, lidově Dušičky. Do průvodu na národním hřbitově na Vyšehradě se jich zapojily stovky. Podle průzkumu agentury STEM/MARK si v sobotu připomíná své blízké zesnulé zhruba osmdesát procent Čechů. Podívejte se na výjimečně osvícený Slavín.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy