Obrazem: Dominik Duka navštívil kriminalisty z vojenské policie. Sejmuli mu otisky prstů, na památku

Pojďte se spolu s kardinálem Dominikem Dukou projít kriminalistickým pracovištěm Vojenské policie.
Kardinál Dominik Duka navštívil kriminalistické oddělení Vojenské policie.
"Chci demonstrovat, že práce člověka v nejrůznějších profesích je nutné si vážit," vysvětlil poněkud neobvyklou návštěvu církevní hodnostář.
Nebyla to ostatně první návštěva pražského arcibiskupa u vojenských policistů.
"Samozřejmě něco znám a o něčem jsem i četl," vyprávěl kardinál poté, co prošel různá pracoviště. I tak se prý přiučil. "Občas se dívám na detektivky s Poirotem, ale to je technologicky trochu někde jinde," usmál se.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
1. 3. 2017 15:30
Kardinál Dominik Duka navštívil kriminalisty Vojenské policie. "Za prvé se tu při takových návštěvách poučím, za druhé chci demonstrovat, že práce člověka v nejrůznějších profesích je nutné si vážit," vysvětlil neobvyklou návštěvu. Na památku si pracovník vojenské policie vyžádal kardinálův podpis i s otiskem prstů.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy