Foto: Bouřlivý samet. Na Václaváku cinkaly klíče, na Národní se vyhazovaly květiny

Foto: Bouřlivý samet. Na Václaváku cinkaly klíče, na Národní se vyhazovaly květiny
Lidé si dnes připomínají události spojené se 17. listopadem, kdy proti studentům v roce 1939 zakročili němečtí nacisté a o 50 let později komunistická moc.
Hlavním dějištěm oslav je tradičně Praha. Politici si listopadové události připomínají zejména u památníku na Národní třídě.
Tam se první lidé objevili ještě za tmy.
Premiér Andrej Babiš přišel položit kytici už krátce po půlnoci.
Foto: Jan Rasch
Domácí ČTK Zbyněk Pecák, Domácí, ČTK
Aktualizováno 17. 11. 2018 22:10
Vyhrocená atmosféra dnes provázela už od sobotního rána pietní akty politiků u památníku 17. listopadu na Národní třídě v Praze. Na předsedu ČSSD a vicepremiéra Jana Hamáčka, který přišel spolu s dalšími představiteli strany, desítky lidí hlasitě pískaly, amerického velvyslance Stephena Kinga naopak odměnili potleskem.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Zelení jsou v průzkumu nejsilnější německou stranou, strana Merkelové ztrácí

Zelení se po nominaci spolupředsedkyně Annaleny Baerbockové kandidátkou na kancléřku stali jasně nejsilnější politickou stranou v Německu. Hlas by jim podle aktuálního průzkumu Trendbarometer televize RTL dalo 28 procent voličů. Vládní konzervativní unie CDU/CSU dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která byla dosud vůdčí parlamentní silou, se propadla na druhé místo s 21 procenty hlasů.

Ještě před týdnem unie v tomto průzkumu vedla, nyní si ale pohoršila o sedm procentních bodů. Koalici CDU/CSU tak po rozhodnutí, že kancléřským kandidátem bude předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, čeká úkol získat zpět důvěru voličů. Čas mají do 26. září, kdy Němci vyberou nové složení Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy