Fotbaloví chuligáni z Opavy zlomili ruku policistovi

Domácí Domácí
17. 3. 2012 13:34
Opavští fanoušci jeli do Prahy na zápas se Spartou B.
Foto: Eduard Erben

Praha - Den poté, co relativně v klidu skončil obávaný zápas Sparta - Baník, úřadovali v Praze jiní příznivci ze severu Moravy.

Opavští fanoušci, kteří přijeli ráno do Prahy na druholigový zápas se Spartou B, zaútočili na vlakovém nádraží v Horních Počernicích na kordon policistů. A akci informovala agentura ČTK s odvoláním na mluvčí pražské policie Andreu Zoulovou.

Při jednom ze střetů byl zraněn zasahující policista, kterého záchranná služba převezla se zlomenou rukou do nemocnice.

Zpravodaj Aktuálně.cz z místa hlásil, že ve skupině opavských fandů bylo asi 80 Poláků. Zda je hledaným polský či český státní příslušník, policie nesdělila.

"Známe totožnost útočníka a děláme všechno pro to, aby byl zadržen. Zatím to tak není. Vyslýcháme ještě některé svědky a analyzujeme kamerové záznamy," řekla Zoulová.

V souvislosti s výslechem svědků skončil na cizinecké policii jeden ze zahraničních fanoušků. "Byl zadržen kvůli nesrovnalostem v dokladech," uvedla Zoulová.

K incidentu došlo na nádraží kolem 7:30, kdy dorazili příznivci Opavy do metropole.

Podívejte se v galerii, co dokáží severomoravští fanoušci při střetech s policií

 

Právě se děje

před 26 minutami

Zeman vetuje daňový balíček, vadí mu zvýšení slevy na poplatníka

Prezident Miloš Zeman bude vetovat daňový balíček, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu. Důvodem je především zvýšení daňové slevy na poplatníka. Zemanovi vadí také to, že navzdory dohodě není v zákoně o dani z příjmu explicitně uvedena doba platnosti tohoto zákona. Na Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Zdroj: Ekonomika , ČTK
před 30 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy