Foto: Forejt se zdraví s Obamou, dostává řád. Připomeňte si hvězdné chvíle všudypřítomného úředníka

Foto: Forejt se zdraví s Obamou, dostává řád. Připomeňte si hvězdné chvíle všudypřítomného úředníka
Jindřich Forejt působil jako šéf hradního protokolu v prezidentské kanceláři už za Zemanova předchůdce Václava Klause.
Klaus těsně po svém znovuzvolení líbá první dámu Livii Klausovou. Ředitel protokolu byl v momentech po společné schůzi obou komor parlamentu ve Španělském sále Pražského hradu, kde se 15. února 2008 uskutečnila volba hlavy státu, přítomen.
Důležitou osobou byl Forejt i při návštěvě amerického prezidenta Baracka Obamy. Na snímku s ním hovoří na ploše ruzyňského letiště.
Jindřich Forejt na zahájení výstavy V zákopech první světové války v pražském Armádním muzeu Žižkov. (24. 6. 2014)
Foto: ČTK
Aktualizováno 6. 12. 2016 17:42
Šéf hradního protokolu, který působil v prezidentské kanceláři už za Zemanova předchůdce Václava Klause, byl považován za nejmocnějšího hradního úředníka. V minulosti byl kandidátem na post velvyslance ve Vatikánu. Teď však náhle v čele protokolu skončil, údajně ze zdravotních a osobních důvodů. Prohlédněte si ve fotogalerii snímky, které zachycují Forejtovo působení po boku dvou prezidentů.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Smartwings budou v případě dohody se státem financovat všichni akcionáři

Do financování záchrany letecké skupiny Smartwings se po případné dohodě se státem zapojí všichni akcionáři společnosti. Ve čtvrtek se na tom dohodla valná hromada firmy. Zároveň schválila finanční model skupiny pro letošní a příští rok. Jeho podobu firma neuvedla, vychází ovšem ze závěrů expertní komise ministerstva dopravy.

Spolumajitel a předseda představenstva společnosti Jiří Šimáně v dnešní Mladé Frontě Dnes uvedl, že firma potřebuje od státu půjčku nebo garanci za úvěr na 1,7 až dvě miliardy korun. Bez pomoci státu podle něj firma skončí.

Skupina Smartwings, pod kterou patří také České aerolinie, čelí finančním problémům kvůli propadu zájmu o cestování v důsledku koronavirové krize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy