Foldyna už ví, že udělal chybu, říká Zimola. ČSSD se neshodne, jak reagovat na scénu s Nočními vlky

Barbora Němcová Barbora Němcová
Aktualizováno 9. 5. 2018 17:04
Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna měl v pondělí konflikt s aktivisty na akci ruského motorkářského gangu Noční vlci. Foldyna emotivně reagoval na demonstranta, který mu připomínal, že v současnosti umírají ruští vojáci také na Ukrajině, o čemž se poslanec bavit nechtěl. "Jdi do haj*lu. Jdi do pr*ele," řekl mu. "Když je to baví, ať protestují. Někteří to dělají za prachy, tak ať se po*erou," dodal. Předseda Jan Hamáček Foldynu vyzval, aby se omluvil, a v pátek s ním chce osobně mluvit. Někteří členové ČSSD souhlasí s Hamáčkem a myslí si, že by se měl Foldyna omluvit. Jiní sociální demokraté naopak místopředsedu podpořili. Reakce dalších významných politiků ČSSD budeme postupně doplňovat.
Zimola DVTV
Zimola DVTV | Foto: DVTV

Jiří Zimola, první místopředseda ČSSD

"Myslím, že Jaroslav Foldyna už teď ví, že udělal chybu. Je místopředsedou ČSSD a to je funkce, kterou člověk zastává 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. I u čistě soukromých aktivit musí počítat s tím, že podle jeho chování budou lidé posuzovat celou stranu. Rozumím však jeho vlastenectví a snaze uctít památku těch, kteří za naše osvobození v roce 1945 zaplatili nejvyšší možnou cenu," napsal Aktuálně.cz první místopředseda strany Jiří Zimola.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Afghánské prezidentské volby z loňského roku vyhrál Ašraf Ghaní

Vítězem afghánských prezidentských voleb z loňského září je dosavadní hlava státu Ašraf Ghaní. Oznámila to v úterý ústřední volební komise, podle níž Ghaní získal 50,64 procenta hlasů, a těsně tak porazil svého hlavního soupeře, premiéra Abdulláha Abdulláha. Oznámení konečných výsledků bylo kvůli sporům, technickým obtížím a podezření z podvodů několikrát odloženo. Volební komise vítěze nyní definitivně potvrdila po téměř pěti měsících od hlasování.

Zdroj: ČTK
Další zprávy