Foto: Když slepý pomáhá chromému. Firemní týmy se předháněly v osobní asistenci

Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
29. 5. 2016 16:59
Organizace pečující o lidi s postižením připravila pro své donátory bojovku. Bylo to zábavné i poučné.

Představte si, že by státní nebo jiná příspěvková organizace byla závislá na financování od dárců. Nepřežily by ani rok.

Nestátní neziskové organizace pečující o lidi s postižením poskytují služby, bez kterých by se naši spoluobčané neobešli, přesto čekají každý rok, jak velkou část jejich nákladů jim zaplatí dotace z veřejných peněz. Bez dobrovolných dárců se neobejdou.

Asistence O.P.S. je organizace zajišťující osobní asistenci lidem s fyzickým handicapem. Díky jejich službám mohou žít daleko svobodnějším způsobem života než v ústavech. Aby zajistili peníze pro svou činnost, pořádají pro své donátory akce, kde představují svou práci, vzdělávají je a baví.

Pochod s asistencí je jednou z nich. Bojovka pro týmy osvícených firem. Soutěží mezi sebou, kdo lépe dokáže asistovat. Projdou se pražskými parky, dozvědí se, proč mají dávat své peníze právě na pomoc lidem s postižením.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy