reklama
 
 

Exžalobce Libor Grygárek byl dvě hodiny u výslechu

8. 1. 2014 17:20
Klient se vyjadřoval ke konstrukcím uvedeným v obvinění, řekl Grygárkův advokát

Praha - Bývalý náměstek vrchního státního zástupce v Praze Libor Grygárek, jehož policie obvinila koncem minulého roku ze zneužití pravomoci, byl ve středu vyslechnut. Na policejní služebně v Praze Na Perštýně strávil dvě hodiny.

"Pan doktor Grygárek se k výslechu dostavil o půl jedenácté, vypovídal asi dvě hodiny," potvrdil to deníku Aktuálně.cz Grygárkův obhájce Tomáš Kaiser.

U Grygárkovy výpovědi byl přítomen žalobce olomouckého vrchního zastupitelství Rostislav Bajger. Ani on, ani přítomní vyšetřovatelé však neměli na bývalého náměstka vrchního žalobce žádné otázky.

"Byl to v podstatě monolog. Klient se vyjadřoval ke konstrukcím uvedeným v obvinění, které považuje za nesmyslné," přiblížil průběh Grygárkovy výpovědi Kaiser.

Obvinění za nekonání

Podle žalobců se Grygárek provinil tím, že v roce 2008 nezahájil vyšetřování podezřelých peněz lobbisty Romana Janouška na jeho účtech ve Švýcarsku.

Jak uvádí tisková zpráva státního zastupitelství vydaná ke Grygárkovu obvinění, Grygárek tak postupoval "pro svůj osobní a přátelský vztah k osobě, jejíž finanční prostředky byly v zahraničí zajištěny".

Bývalý žalobce Grygárek však veškerá obvinění odmítá. "Obvinění je zcela nepravdivé a nepodložené, tvrzení v něm obsažená nemají oporu v opatřených důkazech a vycházejí jen z uměle vykonstruovaných hypotéz, když jsou dokonce vnitřně rozporná," napsal Aktuálně.cz v SMS zprávě.

autor: Karel Hrubeš | 8. 1. 2014 17:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama