Exžalobce Libor Grygárek byl dvě hodiny u výslechu

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
8. 1. 2014 17:20
Klient se vyjadřoval ke konstrukcím uvedeným v obvinění, řekl Grygárkův advokát
Foto: ČTK

Praha - Bývalý náměstek vrchního státního zástupce v Praze Libor Grygárek, jehož policie obvinila koncem minulého roku ze zneužití pravomoci, byl ve středu vyslechnut. Na policejní služebně v Praze Na Perštýně strávil dvě hodiny.

"Pan doktor Grygárek se k výslechu dostavil o půl jedenácté, vypovídal asi dvě hodiny," potvrdil to deníku Aktuálně.cz Grygárkův obhájce Tomáš Kaiser.

U Grygárkovy výpovědi byl přítomen žalobce olomouckého vrchního zastupitelství Rostislav Bajger. Ani on, ani přítomní vyšetřovatelé však neměli na bývalého náměstka vrchního žalobce žádné otázky.

"Byl to v podstatě monolog. Klient se vyjadřoval ke konstrukcím uvedeným v obvinění, které považuje za nesmyslné," přiblížil průběh Grygárkovy výpovědi Kaiser.

Obvinění za nekonání

Podle žalobců se Grygárek provinil tím, že v roce 2008 nezahájil vyšetřování podezřelých peněz lobbisty Romana Janouška na jeho účtech ve Švýcarsku.

Jak uvádí tisková zpráva státního zastupitelství vydaná ke Grygárkovu obvinění, Grygárek tak postupoval "pro svůj osobní a přátelský vztah k osobě, jejíž finanční prostředky byly v zahraničí zajištěny".

Bývalý žalobce Grygárek však veškerá obvinění odmítá. "Obvinění je zcela nepravdivé a nepodložené, tvrzení v něm obsažená nemají oporu v opatřených důkazech a vycházejí jen z uměle vykonstruovaných hypotéz, když jsou dokonce vnitřně rozporná," napsal Aktuálně.cz v SMS zprávě.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy