reklama
 
 

Expremiér Nečas poletí se Zemanem do Číny. Jako byznysmen

Aktualizováno 15. 10. 2014 21:39
"Petr Nečas mě o to sám požádal a já neměl důvod mu nevyhovět," řekl prezident.

Praha - Bývalý premiér Petr Nečas poletí s prezidentem Milošem Zemanem na návštěvu Číny. Nebude součástí národní delegace, ale zemi navštíví v rámci podnikatelské mise, řekl dnes Zeman. Oficiální návštěva českého prezidenta se uskuteční 24. až 27. října.

Zástupci Hradu již v minulosti uvedli, že Zeman navštíví provincie, sveze se rychlovlakem nebo bude diskutovat s občany. Na závěr cesty bude přijat nejvyššími čínskými představiteli. Během návštěvy je v plánu podpis asi desítky smluv a dohod. O jaké smlouvy se bude jednat, nechtěl Zeman přiblížit. Mluvit o nich před jejich podepsáním by byl podle něj diletantismus.

Zeman potvrdil, že součástí podnikatelské delegace bude i Nečas. "Petr Nečas mě o to sám požádal a já neměl důvod mu nevyhovět," řekl. "Jede tam jako součást podnikatelské mise, jinými slovy není člen národní delegace," dodal s tím, že v podnikatelské misi může být každý, kdo má v Číně své obchodní zájmy. "Předpokládám, že Petr Nečas je tam má, protože jinak by se o účast v této misi nepřihlásil," doplnil. Za jakou společnost Nečas do Číny pojede, přiblížit nechtěl.

Podle dřívějších informací Lidových novin expremiér Nečas získal práci u developera a majitele finanční skupiny SPGroup Pavla Sehnala. Spolu s Ivo Strejčkem je také jednatelem ve firmě NESTAC Consulting a přednáší na liberálně-konzervativní akademii CEVRO.

Za pádem Nečasovy vlády, kterou vedle jeho ODS tvořily ještě TOP 09 a Věci veřejné, stála kriminální aféra ředitelky premiérova kabinetu Jany Nagyové, která byla zároveň jeho milenkou (nyní manželka). Nagyová podle obžaloby zneužila v roce 2012 zpravodajce vojenské tajné služby ke sledování Nečasovy manželky Radky, obviněná je také ohledně údajného uplácení poslanců funkcemi a vynášení informací z Bezpečnostní informační služby.

Nečas rezignoval na funkci předsedy vlády loni 17. června.

autor: ČTK | 15. 10. 2014 20:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama