Engel se mohl vrátit, nabídku nemocnice ale odmítl

Radek Nohl Radek Nohl
17. 3. 2011 12:49
Šéf lékařských odborářů se nevrátí. Nelíbí se mu, jak se vinohradská nemocnice zachovala
Šéf lékařských odborů Martin Engel.
Šéf lékařských odborů Martin Engel. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Vedení vinohradské nemocnice dotáhlo kauzu šéfa Lékařského odborového klubu Martina Engela do absurdity.

Těsně před koncem akce "Děkujeme, odcházíme" opakovaně tvrdilo, že si za něj již našlo náhradu, a proto ho nemůže přijmout zpět. Jeho místo rentgenologa měla zaujmout mladá lékařka.

Teď jen několik dní po konci lékařského protestu šéfové Fakultní nemocnice Královské Vinohrady otočili. Nabídli Engelovi práci rentgenologa. A důvod? Nemají za něj náhradu.

"Doktor Engel dokonce dostal od vedení osobní dopis," řekl chirurg vinohradské nemocnice Miloš Voleman.

Vedení nemocnice nechce říct, proč místo Engelovi nakonec nabídlo. "Již není našim zaměstnancem. Více se k tomu nebudeme vyjadřovat," prohlásila pro Aktuálně.cz mluvčí nemocnice Jana Jelínková.

Engel se ale zpět do nemocnice vrátit nechce. Nelíbí se mu především, jak se k němu vedení zachovalo. "Já měl lidi kolem sebe rád, ale nemůžu spolupracovat s takovým vedením, které tam je," řekl Aktuálně.cz Engel.

Ten na začátku března přijel nabídku placeného šéfa Lékařského odborového klubu. Nyní má stejnou mzdu jako v nemocnici.

Jednání lékařských odborářů, podívejte se na fotky:

Šéf odborářů, který se i podle hodnocení ministra zdravotnictví Leoše Hegera jako vyjednávač osvědčil, je jedním z mála, kteří se po protestní odborové akci "Děkujeme, odcházíme" nemohl vrátit na své původní místo.

V rozhovoru pro Aktuálně.cz také řekl, že se o svou budoucnost nebojí. "Dostal jsem asi třicet pracovních nabídek. Jedna z nich byla pro celou rodinu na Maltě," nastínil. Zahraniční nabídky ale velmi brzy odmítl.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy