Dvacet let dobrých i promarněných

Dvacet let dobrých i promarněných
Dvacet let dobrých - Nový památník atentátníků na Reinharda Heydricha. Pečujeme o odkazy skutečných hrdinů.
Dvacet let dobrých - Jsme Evropany, někdy dokážeme své sousedy i zaujmout.
Dvacet let promarněných - Tradice institucí nahrazujících domov je u nás zažita od Rakouska Uherska. V domově důchodců nechce dožít skoro nikdo, většina tam nakonec skončí.
Dvacet let dobrých - Úžasná možnost setkat se s kandidátem na politickou funkci a zeptat se ho na cokoli. Aspoň během předvolební kampaně.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
16. 11. 2009 9:05

Dvacet let "poté" je snadné propadnout nostalgii. A vzpomínat, jak se za padesát haléřů chodilo do biografu s Eskymem v ruce.

Stejně snadné je ovšem i pronést opak. A šmahem říct, že teď je všechno mnohem lepší.

Fotorepotér Aktuálně.cz Ludvík Hradilek se snažil na uplynulých dvaceti lety najít největší klady i zápory. Docela subjektivně, jak to optikou svého fotoaparátu (stále lepších kvalit) po oněch dvacet let sleduje.

Výsledkem je fotogalerie "Dvacet let dobrých i promarněných", kterou vám nabízíme k porovnání s vlastními postřehy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy